|
800 Metres (Standard: 2:40.00) |
| 2:18.8 | 1A | Rebecca Dingemans | Guildford & Godalming AC | Sutton | 2 Jul | | |
| 2:19.5 | 1A | Molly Pocock | Aldershot, Farnham & District AC | Guildford | 24 Jul | | |
| 2:19.70 mx | 4B | Molly Sharples | Aldershot, Farnham & District AC | Parliament Hill | 23 Apr | | |
| 2:20.43 | 1 | Lianne Lafreniere | Guildford & Godalming AC | Birmingham | 4 Jul | | |
| 2:20.8 | 1 | Emma Headley | Hercules Wimbledon AC | Wimbledon | 8 Jun | | |
| 2:21.96 | 3A | Georgie Hay | Herne Hill Harriers | Tooting | 18 Jun | | |
| 2:22.2 | 1 | Elle Butcher | Kingston AC & Polytechnic Harriers | Hillingdon | 5 Jun | | |
| 2:23.81 | 1r4 | Emily Reeves | Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC | Woking | 3 Aug | | |
| 2:24.3 | 3 | Nadia Allan | Kingston AC & Polytechnic Harriers | Watford | 19 Jun | | |
| 2:24.4 | 1 | Kaitlin Howard | Woking AC | Hendon | 15 Jun | | |
| 2:25.21 | 2r3 | Tamara Myall | Aldershot, Farnham & District AC | Watford | 15 Jun | | |
| 2:25.90 | 3h3 | Katherine Shiel-Rankin | Aldershot, Farnham & District AC | Kingston | 14 May | | |
| 2:26.1 | 4A | Josie Savill | Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC | Harrow | 19 Jun | | |
| 2:26.88 | 6 | Alice Chandler | Reigate Priory AC | Crawley | 13 Jul | | |
| 2:27.78 | 4 | Isobel Irwin | Dorking Mole Valley AC | Kingston | 11 Jun | | |
| 2:27.8 | 1A | Eleanor Palmer | Guildford & Godalming AC | Guildford | 21 May | | |
| 2:27.9 | 1 | Keauna Phillips-Darko | South London Harriers | Crawley | 19 Jun | | |
| 2:29.03 | 5A | Holly Haile | Croydon Harriers | Hendon | 17 Jul | | |
| 2:29.1 | 1 | Natalie Bretherton | Camberley & District AC | Eltham | 19 Jun | | |
| 2:30.4 | 5A | Bea Austin | Guildford & Godalming AC | Bracknell | 14 Aug | | |
| 2:31.5 | ns | Kathryn Ditton | Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC | Eton | 10 Apr | | |
| 2:31.8 | 6 | Skye O'Shaughnessy | Herne Hill Harriers | Kingston | 16 Jul | | |
| 2:32.3 | 1A | I Irvine | Dorking Mole Valley AC | Sutton | 2 Jul | | |
| 2:32.3 | 2B | Louise Mills | Woking AC | Guildford | 24 Jul | | |
| 2:32.7 | 1B | Mia Alamo | Camberley & District AC | Poole | 24 Jul | | |
| 2:33.1 | 2B | Annabel Williams | Guildford & Godalming AC | Guildford | 21 May | | |
| 2:33.2 | 3A | Tabitha Lambe | Sutton & District AC | Guildford | 28 May | | |
| 2:33.7 | 2A | Lucy Bean | Epsom & Ewell Harriers | Sutton | 2 Jul | | |
| 2:34.85 | 1r2 | Jade Stroud | Herne Hill Harriers | Crystal Palace | 3 Apr | | |
| 2:35.27 | Hex | Shirin Irving | Croydon Harriers | Stoke | 14 Aug | | |
| 2:35.9 | 5 | Ella Shears | Sutton & District AC | Bromley | 8 May | | |
| 2:36.28 | P | Freya Savage | Guildford & Godalming AC | Sutton | 10 Sep | | |
| 2:37.4 | 7A | Bethany Heddle | Camberley & District AC | Bracknell | 14 Aug | | |
| 2:37.9 | 3 | Tessa Billups | South London Harriers | Crawley | 19 Jun | | |
| 2:38.1 | ns | Laura Cook | Kingston AC & Polytechnic Harriers | Kingston | 22 May | | |
| 2:38.8 | 5 | Hannah-Mai Flynn | South London Harriers | Lewes | 8 May | | |
| 2:39.18 | 6h2 | Georgina Summers | Guildford & Godalming AC | Kingston | 14 May | | |
| 2:39.6 | 3B | Katrina Heard | Camberley & District AC | Bracknell | 14 Aug | | |
| 2:39.7 | 3B | Caitlin Critchley | Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC | Guildford | 21 May | | |