SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD Updated 7 May 2013
Later years
Earlier years
 
 
 

You are here: Home> Track & Field > Rankings > 2006 > SW
Today's Date: 21 May 2024
  
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2006

Click below for other age groups:-
Select an event:
Women
(We have been advised by UKA that performances in mixed gender events are not eligible for record purposes nor as qualifying performances for championships.
Therefore we will show such performances in italics with an mx suffix. Please note that this does not apply to the Under-13 Age Groups because there are no records for them.)


Athletes are requested to ensure that their county affiliation is shown correctly on Power of Ten.
 
100 Metres (Standard: 12.80)
 11.23/+1.2 1Joice MaduakaWoodford Green with Essex LadiesManchester15 Jul 
 11.84/+0.7 Joscelyn Hopeson (U20)Arch TenLoughborough26 Jul 
 11.9 Dominque Blaize (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersEton21 Jun 
 12.04 Natalie Bartley (U20)South London HarriersGateshead7 Jul 
 12.14 Twinelle Hopeson (U15)Croydon HarriersBirmingham5 Aug 
 12.2 Denise Osei (U20)Herne Hill HarriersEton20 May 
 12.2 2Sarah PorterSutton & District ACCarshalton20 May 
 12.2 Jo White (U17)StM RichmondUxbridge4 Jun 
 12.2 1Helen WilliamsWalton ACWalton15 Jul 
 12.2 1Helen PryerWindsor, Slough, Eton & Hounslow ACHorsham20 Aug 
 12.22 Amy Godsell (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACBarnet7 May 
 12.33/-1.2 1Janine WhitlockBelgrave HarriersKingston13 May 
 12.34/+0.2 4rBAzaria FrancisWoodford Green with Essex LadiesEton5 Aug 
 12.39/-2.1 7Sabrina ScottWoodford Green with Essex LadiesBirmingham24 Jun 
 12.4 Emily Martin (U20)Hercules Wimbledon ACBracknell22 Apr 
 12.47 2Jennifer CulleyBelgrave HarriersEton30 Jul 
 12.5 Natasha Risman (U17)Guildford & Godalming ACEton20 May 
 12.52 Jade Phillips (U17)Herne Hill HarriersGlasgow10 Sep 
 12.57 wKimberley Le Geyt (U17)Sutton & District ACKingston10 Jun 
 12.6 Charlotte Cole (U17)Sutton & District ACSutton20 May 
 12.6 2Emily Parker (U23)Epsom & Ewell HarriersBraunton24 Jun 
 12.6 Amelia Richards (U15)Hercules Wimbledon ACBirmingham5 Aug 
 12.61/-0.4 2Michelle WatsonHerne Hill HarriersTooting Bec26 Aug 
 12.7 Zerlina Klu (U20)Sutton & District ACBattersea Pk10 May 
 12.8 Lizzie Cave (U17)Aldershot, Farnham & District ACEton9 Apr 
 12.8 Sophie Nazareth (U17)Sutton & District ACPerivale11 Jun 
 12.8 Kimberlie Le Geyt (U17)Sutton & District ACSouthampton17 Jun 
200 Metres (Standard: 26.20)
 23.22/-1.3 1Joice MaduakaWoodford Green with Essex LadiesCrystal Palace28 Jul 
 24.19/-0.1 Joscelynn Hopeson (U20)Archbishop Tennison School, CroydonEton26 Aug 
 24.36/-0.8 6Donna FraserCroydon HarriersMelbourne, AUS9 Mar 
 24.56/+1.4 Twinelle Hopeson (U15)Croydon HarriersBirmingham6 Aug 
 24.68/+0.2 Amy Godsell (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACGateshead8 Jul 
 24.72/-0.4 1Helen PryerWindsor, Slough, Eton & Hounslow ACTooting Bec26 Aug 
 24.84/-2.5 Dominque Blaize (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersBerne, SWI22 Jul 
 25.02 Jo White (U17)StM RichmondKingston14 May 
 25.12 1Janine WhitlockBelgrave HarriersKingston14 May 
 25.2 Denise Osei (U20)Herne Hill HarriersEton20 May 
 25.4 Charlotte Cole (U17)Sutton & District ACSutton20 May 
 25.4 Natalie Bartley (U20)South London HarriersPoole24 Jun 
 25.7 1Helen WilliamsWalton ACWalton15 Jul 
 25.8 Emily Martin (U20)Hercules Wimbledon ACHaringey11 Jun 
 25.78 Magali Franka (U17)Herne Hill HarriersKingston14 May 
 25.9 Odette Campbell (U17)Croydon HarriersHendon4 Jun 
 25.9 Mary Iheke (U17)Kingston AC & Polytechnic HarriersEton21 Jun 
 26.0/-2.3 1rBJennifer CulleyBelgrave HarriersCoventry2 Jul 
 26.0 1Michelle WatsonHerne Hill HarriersTooting Bec16 Aug 
 26.1 Lizzie Cave (U17)Aldershot, Farnham & District ACEton9 Apr 
 26.1 Sarah Harris (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersBrighton20 May 
 26.1 Rianna Alleyne (U13)Sutton & District ACSutton15 Jul 
 26.19 4rBClaire RobinsonBasingstoke & Mid Hants ACCarshalton6 Aug 
400 Metres (Standard: 61.00)
 56.42 4Jennifer CulleyBelgrave HarriersBedford19 Aug 
 56.52 1Charlotte Best (U23)Crawley ACLoughborough10 May 
 56.94 Danielle Christmas (U20)Crawley ACKingston10 Jun 
 57.4 Hannah Brooks (U20)Crawley ACPar20 May 
 57.50 hAlex CookeHerne Hill HarriersCrystal Palace17 Jun 
 58.04 Sarah Harris (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersKingston14 May 
 58.14 6=Ruth BreretonWoodford Green with Essex LadiesLa Jolla, USA22 Apr 
 58.16 5h2Clementine AdamsAldershot, Farnham & District ACCrystal Palace17 Jun 
 58.17 hEmily Parker (U23)Epsom & Ewell HarriersCrystal Palace17 Jun 
 58.2 2Lauren Webb (U23)Sutton & District ACBasingstoke22 Apr 
 58.24 2Susan BovillSutton & District ACTooting Bec29 Jul 
 58.3 3Chrissie FosterBelgrave HarriersCoventry2 Jul 
 59.42 1Virginia Mitchell (W40)Woking ACBirmingham8 Jul 
 59.5 6Liz WilliamsBirchfield HarriersCoventry2 Jul 
 59.5 1Sally Read-Cayton (W40)Woking ACCrawley19 Jul 
 59.6 2Julia Bennett (W35)Epsom & Ewell HarriersKingston22 Apr 
 59.6 Monique Davies (U20)Herne Hill HarriersTooting Bec22 Apr 
 59.8 Mary Iheke (U17)Kingston AC & Polytechnic HarriersEton21 Jun 
 60.02 Leanne Best (U20)Crawley ACKingston14 May 
 60.2 Christine Lowson (U17)Guildford & Godalming ACEton20 May 
 60.27 Cecilia Savundra (U20)HyndburnManchester17 Jun 
 60.5 Lisa Holmes (U17)Woking ACAshford2 Sep 
800 Metres (Standard: 2:20.00)
 2:04.51 4rACharlotte Best (U23)Crawley ACWatford10 Jun 
 2:05.67 Danielle Christmas (U20)Crawley ACSolihull24 Jun 
 2:06.16 Hannah Brooks (U20)Crawley ACWatford10 Jun 
 2:13.05 5Emily Adams (U23)Aldershot, Farnham & District ACBedford28 May 
 2:13.57 Frederica Foster (U15)South London HarriersBirmingham6 Aug 
 2:14.89 1Lauren Webb (U23)Sutton & District ACKingston13 May 
 2:15.15 3rBSally Read-Cayton (W40)Woking ACWatford23 Aug 
 2:16.7 Montana Jones (U20)Woking ACReading22 Apr 
 2:16.89 3Emily NelsonEpsom & Ewell HarriersKingston13 May 
 2:17.19 Maddie Gunn (U15)Aldershot, Farnham & District ACWatford14 Jun 
 2:17.6 Leanne Best (U20)Crawley ACMilton Keynes22 Apr 
 2:17.86 Daisy Collingridge (U17)Croydon HarriersKingston10 Jun 
 2:18.01 Christine Lowson (U17)Guildford & Godalming ACChelmsford28 May 
 2:18.11 hChrissie FosterBelgrave HarriersCrystal Palace17 Jun 
 2:19.38 5Sarah-Jane Pickett (U23)Forth VGlasgow12 Aug 
 2:19.64 Georgia Peel (U13)Woking ACKingston30 Jul 
 2:19.67 Jennifer Fernando (U17)Hercules Wimbledon ACKingston10 Jun 
 2:19.72 Cecilia Savundra (U20)HyndburnWatford31 May 
1500 Metres (Standard: 4:50.00)
 4:19.53 10rAEleanor BakerSouth London HarriersSolihull24 Jun 
 4:23.07 5rACharlotte Best (U23)Crawley ACWatford23 Aug 
 4:23.43 4Catherine LayneBelgrave HarriersKnoxville, USA14 Apr 
 4:25.63 Hannah Brooks (U20)Crawley ACGateshead8 Jul 
 4:27.34 7Emily Adams (U23)Aldershot, Farnham & District ACBedford23 Jul 
 4:30.38 6Natalie HarveySouth London HarriersBrisbane, AUS3 Mar 
 4:31.76 9Emily NelsonEpsom & Ewell HarriersBedford29 May 
 4:32.65 2Genevieve Gardener (U23)Guildford & Godalming ACMiami, USA8 Apr 
 4:35.6 Lily Partridge (U17)Aldershot, Farnham & District ACBirmingham5 Aug 
 4:40.4 1Jo LockerWalton ACTooting Bec17 Jun 
 4:41.9 1Zara Hyde-Peters (W40)Coventry Godiva HarriersCoventry9 Jul 
 4:42.25 2rBCaroline ShanklynBelgrave HarriersBedford3 Jun 
1 Mile (Standard: 5:40.00)
 5:34.9 Andrea Pickup (W35)Dulwich RunnersDulwich28 Jun 
3000 Metres (Standard: 11:00.00)
 9:15.28 4Eleanor BakerSouth London HarriersTwickenham7 Jun 
 9:26.75 1Catherine LayneBelgrave HarriersKnoxville, USA14 Apr 
 9:55.39 2Zara Hyde-Peters (W40)Coventry Godiva HarriersBedford3 Jun 
 10:00.4 1Emily NelsonEpsom & Ewell HarriersBedford19 Aug 
 10:06.0 1Emily Adams (U23)Aldershot, Farnham & District ACCrawley1 Apr 
 10:20.24 2Stephanie RobsonChester le StrKingston14 May 
 10:26.6 Lily Partridge (U17)Aldershot, Farnham & District ACHemel Hempstead21 May 
 10:27.80 Georgie Bruinvels (U20)Dorking Mole Valley ACWatford14 Jun 
 10:40.5 1Claire CannHercules Wimbledon ACWimbledon Pk7 Jun 
 10:40.54 4Bel LeveneWoking ACEton30 Jul 
 10:40.6 2Fiona LoveGuildford & Godalming ACKingston12 Aug 
 10:41.83 5Sarah MurphyBelgrave HarriersBedford3 Jun 
 10:56.7 1Janet Ray (W45)Dorking Mole Valley ACKingston5 Jun 
 10.57.90 Sophie Cowper (U17)Redhill & Surrey Beagles ACKingston14 May 
 10:58.7 2Rachel Disley (W40)Kingston AC & Polytechnic HarriersMilton Keynes24 Jun 
 10:58.8 2Rachel BurbridgeKingston AC & Polytechnic HarriersWalton24 May 
 10:59.22 Jessica Cawley (U20)Aldershot, Farnham & District ACKingston14 May 
 10:59.33 5Susan McDonald (W35)South London HarriersKingston14 May 
5000 Metres (Standard: 20:00.00)
 15:51.94 9Natalie HarveySouth London HarriersMelbourne, AUS24 Mar 
 16:46.73 7BGenevieve Gardener (U23)Guildford & Godalming ACWalnut, USA13 Apr 
 19:03.9 1Janet Ray (W45)Dorking Mole Valley ACTonbridge1 Aug 
3000 Metres Steeplechase (76.2cm) (Standard: 13:00.00)
 12:47.73 4Alice Beverly (W35)SMTCambridge28 Jun 
100 Metres Hurdles (84.0cm) (Standard: 16.50)
 13.79/+1.9 4Sarah PorterSutton & District ACBedford28 May 
 14.11/+0.1 Dominique Blaize (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersBeijing, CHN18 Aug 
 14.3/-1.8 1Claire RobinsonBasingstoke & Mid Hants ACCoventry2 Jul 
 14.85/+1.3 2Emily Parker (U23)Epsom & Ewell HarriersEton30 Jul 
 15.04/-0.1 Kayleigh Ferguson (U20)Croydon HarriersCrystal Palace18 Jun 
 15.1 2Channelle Garnett (U23)Herne Hill HarriersChelmsford24 Jun 
 15.4 Harriet Abbis (U20)Aldershot, Farnham & District ACExeter2 Sep 
 15.5 2Julia Bennett (W35)Epsom & Ewell HarriersAldershot12 Jul 
 15.70/+0.3 Kaylee Price (U20)Walton ACKingston10 Jun 
 15.7/-0.8 2rBJennifer CulleyBelgrave HarriersCoventry2 Jul 
 16.1 Alex Banner (U20)Guildford & Godalming ACEton20 May 
 16.1 Vanessa Ward (U20)Guildford & Godalming ACEton20 May 
 16.2 Katie Miller (U20)Epsom & Ewell HarriersBrighton20 May 
 16.2 Nicola Jelley (U20)Epsom & Ewell HarriersHigh Wycombe15 Jul 
400 Metres Hurdles (76.2cm) (Standard: 70.00)
 54.82 2Tasha Danvers-SmithShaftesbury Barnet HarriersBirmingham19 Aug 
 60.44 Julia Bennett (W35)Epsom & Ewell HarriersBedford19 Aug 
 60.68 hSusan McLoughlinBirchfield HarriersCrystal Palace17 Jun 
 60.96 4Jennifer CulleyBelgrave HarriersManchester27 Aug 
 61.59 2Emily Parker (U23)Epsom & Ewell HarriersEton30 Jul 
 62.42 hClaire HeaffordShaftesbury Barnet HarriersCrystal Palace17 Jun 
 62.46 6r1Ruth BreretonWoodford Green with Essex LadiesIrvine, USA29 Apr 
 63.28 Alex Banner (U20)Guildford & Godalming ACKingston14 May 
 64.59 Claire O'Neill (U20)Bracknell ACKingston14 May 
 65.37 Vanessa Ward (U20)Guildford & Godalming ACKingston10 Jun 
 65.73 Nicola Jelley (U20)Epsom & Ewell HarriersKingston10 Jun 
 65.8 2Virginia Mitchell (W40)Woking ACBedford19 Aug 
 66.35 Cassie Bardell (U20)Epsom & Ewell HarriersKingston10 Jun 
 69.34 7h2Jessica Case (U23)South London HarriersBirmingham29 Apr 
3000 Metres Track Walk (Standard: 18:00.00)
 15:30.2 1Estle Viljoen (W35)Hercules Wimbledon ACKingston27 May 
High Jump (Standard: 1.55m [5ft1in])
 1.91m 1Julia Bennett (W35)Epsom & Ewell HarriersCarshalton6 Aug 
 1.78m Shani Rainford (U20)Herne Hill HarriersBedford23 Jul 
 1.75m Charis O'Connor (U20)Guildford & Godalming ACReading22 Apr 
 1.72m Dominique Blaize (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersBerne, SWI22 Jul 
 1.70m 2Catriona Forrest (U23)Guildford & Godalming ACBirmingham29 Apr 
 1.65m Jo Rowland (U17)Crawley ACWalton7 May 
 1.60m 1rBAlex CookeHerne Hill HarriersChelmsford24 Jun 
 1.60m Juliet Fielden (U20)Sutton & District ACCarshalton6 Aug 
 1.56m Anita Cooper (U17)Herne Hill HarriersWoodford30 Apr 
 1.55m Emily Browne (U15)Sutton & District ACSutton20 May 
 1.55m Jo White (U17)StM RichmondUxbridge4 Jun 
 1.55m Harriet Speed (U15)Guildford & Godalming ACSutton8 Jul 
Pole Vault (Standard: 2.50m [8ft3in])
 4.35m 6Janine WhitlockBelgrave HarriersCrystal Palace28 Jul 
 4.21m Ellie SpainShaftesbury Barnet HarriersManchester16 Jun 
 3.80m 1Tracy GrantBelgrave HarriersHorsham20 Aug 
 3.10m 1Louisa ClarkeSutton & District ACBasingstoke22 Apr 
 2.90m Sam Poulter (U20)Epsom & Ewell HarriersBrighton20 May 
 2.80m Jade Ive (U15)Sutton & District ACAshford20 Aug 
 2.70m Hayley Crosswell (U23)Guildford & Godalming ACEton20 May 
 2.60m Jennifer Honeyball (U20)Herne Hill HarriersChelmsford24 Jun 
 2.50m 1rBJenny SearleBelgrave HarriersBedford3 Jun 
Long Jump (Standard: 5.18m [17ft0in])
 6.63m 1Jade JohnsonHerne Hill HarriersBendigo, AUS12 Mar 
 6.12m 1Sarah WellsteadSutton & District ACAshford2 Sep 
 6.00m/+0.5 HDominique Blaize (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersBerne, SWI23 Jul 
 6.00m 1Julia Bennett (W35)Epsom & Ewell HarriersCarshalton6 Aug 
 5.69m 2Channelle Garnett (U23)Herne Hill HarriersAshford2 Sep 
 5.68m/+1.1 3Shani Rainford (U20)Herne Hill HarriersBirmingham24 Jun 
 5.67m 1Helen WilliamsWalton ACWalton7 May 
 5.66m 1Emily Martin (U20)Hercules Wimbledon ACKingston10 Jun 
 5.58m/+0.9 6Kara Miller (U23)South London HarriersCrystal Palace18 Jun 
 5.56m 1Kandi Ejiofor (U20)Herne Hill HarriersHaringey15 Apr 
 5.55m/+0.8 7Azaria FrancisWoodford Green with Essex LadiesCrystal Palace18 Jun 
 5.51m Juliet Fielden (U20)Sutton & District ACCrawley13 Aug 
 5.38m 2rBKatryna EuridgeSutton & District ACAshford2 Sep 
 5.35m Amelia Richards (U15)Hercules Wimbledon ACGateshead8 Jul 
 5.22m Amy Quelch (U17)Woking ACReading22 Apr 
Triple Jump (Standard: 10.30m [34ft0in)
 12.22m Juliet Fielden (U20)Sutton & District ACCarshalton15 Jul 
 12.04m 2BAzaria FrancisWoodford Green with Essex LadiesManchester3 Jun 
 11.95m 1Sarah WellsteadSutton & District ACCoventry2 Jul 
 11.48m/+1.8 1Julia Bennett (W35)Epsom & Ewell HarriersEton30 Jul 
 11.38m 1Liz DavidsonKingston AC & Polytechnic HarriersGrays12 Aug 
 11.32m Jade Castell-Thomas (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACGateshead8 Jul 
 11.22m 1rBMichelle Nestor (U23)Belgrave HarriersCoventry2 Jul 
 11.16m Natasha Risman (U17)Guildford & Godalming ACKingston12 Aug 
 11.08m 1rBKatryna EuridgeSutton & District ACCarshalton15 Jul 
 10.83m Sasheana Gordon (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersGrays12 Aug 
 10.67m Harriet Abbis (U20)Aldershot, Farnham & District ACChelmsford24 Jun 
 10.50m Josepina Bonsundi Nvumba (U17)Guildford & Godalming ACGuildford7 May 
 10.36m Nicola Jelley (U20)Epsom & Ewell HarriersStevenage16 Jul 
Shot Putt (4kg) (Standard: 10.00m [33ft0in])
 15.55m 1Eleanor GatrellWoking ACBedford11 Jun 
 12.34m Dominique Blaize (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersBerne, SWI22 Jul 
 12.32m Candee Rhule (U20)Herne Hill HarriersKingston10 Jun 
 11.74m Briony Phillips (U20)Herne Hill HarriersDerby10 Sep 
 11.69m 2Jo BennettEpsom & Ewell HarriersBrighton20 May 
 11.66m 1AJulia Bennett (W35)Epsom & Ewell HarriersKingston22 Apr 
 11.10m 1Camilla Thrush (W35)Kingston AC & Polytechnic HarriersAldershot12 Jul 
 11.04m Shani Rainford (U20)Herne Hill HarriersBarking15 Jul 
 10.30m Jade Lally (U20)Sutton & District ACLiverpool22 Apr 
 10.25m Jo Rowland (U17)Crawley ACCrawley9 Sep 
 10.22m Jade Dodd (U20)Herne Hill HarriersChelmsford24 Jun 
 10.07m 3Katryna EuridgeSutton & District ACHemel Hempstead24 Jun 
Discus (1kg) (Standard: 30.00m [100ft0in])
 47.34m Jade Lally (U20)Sutton & District ACCrawley13 Aug 
 41.42m Briony Phillips (U20)Herne Hill HarriersEton20 May 
 40.31m 1Eleanor GatrellWoking ACHarrow12 Aug 
 39.37m 2Angela Mitchell (W40)Harrow ACAshford24 Jun 
 35.91m Kelesha Smith (U20)Croydon HarriersCrystal Palace17 Jun 
 35.48m Makeda Quamina (U20)Herne Hill HarriersEton20 May 
 34.37m 3Kasia KublikRedhill & Surrey Beagles ACEastbourne2 Sep 
 34.12m 6Camilla Thrush (W35)Kingston AC & Polytechnic HarriersLinz, AUT18 Mar 
 34.06m Felicity Dickinson (U17)Sutton & District ACKingston12 Aug 
 32.60m Daisy Maugouber (U17)Dorking Mole Valley ACCrawley30 Apr 
 31.17m 2rBBelinda HeilBelgrave HarriersCoventry2 Jul 
 30.82m 3Caroline ParsonsGuildford & Godalming ACAshford24 Jun 
 30.73m 1rBKirsty Billin (U23)Sutton & District ACCarshalton15 Jul 
Hammer (4kg) (Standard: 30.00m [100ft0in])
 46.21m 1Eleanor GatrellWoking ACHarrow12 Aug 
 45.07m 1Helen Ephgrave (U23)Guildford & Godalming ACKingston14 May 
 39.56m 1Camilla Thrush (W35)Kingston AC & Polytechnic HarriersKingston10 May 
 36.45m 3Belinda HeilBelgrave HarriersCoventry2 Jul 
 35.93m Kelesha Smith (U20)Croydon HarriersEltham22 Apr 
 35.03m 3Jo BennettEpsom & Ewell HarriersSutton2 Sep 
Javelin (600g) (Standard: 30.00m [100ft0in])
 45.33m Jade Dodd (U20)Herne Hill HarriersBedford22 Jul 
 43.48m 2rBJenny GrimstoneShaftesbury Barnet HarriersManchester3 Jun 
 36.23m 3Joanne BruceWoking ACEton30 Jul 
 35.59m Shani Rainford (U20)Herne Hill HarriersAldershot12 Jul 
 35.46m 11Channelle Garnett (U23)Herne Hill HarriersBedford28 May 
 33.16m Dominique Blaize (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersBerne, SWI23 Jul 
 32.82m HJulia Bennett (W35)Epsom & Ewell HarriersBedford13 Aug 
 32.59m Frances Athawes (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACCopthall7 May 
 32.59m Chantelle Evans (U17)Sutton & District ACKingston13 May 
 32.42m Briony Phillips (U20)Herne Hill HarriersKingston19 Mar 
 31.67m 1Hayley Crosswell (U23)Guildford & Godalming ACKingston14 May 
 30.86m Jo Rowland (U17)Crawley ACKingston13 May 
Heptathlon (Senior events) (Standard: 2000pts)
 5405pts 1Dominique Blaize (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersBerne, SUI23 Jul 

Go to Top of Page

E&OE.

NOTES
These rankings are produced from the information held in our rankings database. For each performance we hold the athlete's name and their club. For some athletes we also hold their date of birth which allows us to verify the age group they were in at the time of achieving the performance. For those athletes we are able to create a "Profile" which shows, on one screen, all the performance data we hold for that athlete and this is shown as a link from the athlete's name. At no time do we display the date of birth of any living athlete.

SEND UPDATES FOR RANKINGS TO ONE OF THE FOLLOWING CONTACTS:-
Senior Women       Senior Men
Under-20 Women       Under-20 Men
Under-17 Women       Under-17 Men
Under-15 Girls       Under-15 Boys
Under-13 Girls       Under-13 Boys
WHEN SENDING E-MAILS PLEASE USE A MEANINGFUL SUBJECT (eg SURREY RANKINGS) - OTHERWISE YOUR MESSAGE MAY BE TREATED AS SPAM AND COULD BE REJECTED. IT IS IMPORTANT THAT YOU USE THE E-MAIL ADDRESSES SHOWN ABOVE SO THAT WE CAN RE-DIRECT THEM IF NECESSARY. ALSO, PLEASE ENSURE THAT YOU INCLUDE ALL OF THE FOLLOWING DETAILS FOR EACH PERFORMANCE:-

(1) Event; (2) Age Group; (3) Athlete's First Name & Last Name; (4) Athlete's Club and/or School; (5) the Performance and (6) the Date and Venue when and where it was achieved.