SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Updated 17 December 2018
You are here:
Home
>
Track & Field
>
Rankings
>
2018
> U13B
Today's Date: 27 May 2024
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2018
Select an event:
200 Metres
All events
100 Metres
200 Metres
800 Metres
1500 Metres
75 Metres Hurdles (76.2cm)
High Jump
Long Jump
Shot Putt (3kg)
Discus (1kg)
Javelin (400g)
Pentathlon (U13 Boys events)
(
indicates the all-time best performance as at start of 2018 )
Under 13 Boys
200 Metres (Standard: 30.50)
23.35
Jaleel Roper
Hercules Wimbledon AC
Lee Valley
2 Sep 2015
25.30/+0.5
7h2
Daniel Simpson
Epsom & Ewell Harriers
Kingston
9 Jun
25.3
Deji Bello
South London Harriers
Walton
8 Jul
25.3
Dante Clarke
Herne Hill Harriers
Carshalton
19 Aug
25.6
Hayden Evans
Walton AC
Bournemouth
17 Jun
25.89/+0.2
Ricardo Sutherland
Serpentine Runners
Perivale
26 May
26.6
Jesaiah Richards
Croydon Harriers
Croydon
21 Jul
27.1
Dwyane Francis
Herne Hill Harriers
Walton
8 Jul
27.2
3
Samuel Oluwaniyi-Asaaju
London City AC
Mile End
12 Jun
27.2
Ibukun Akintola
Croydon Harriers
Croydon
21 Jul
27.3
Roel Sodusta
Kingston&Poly
Walton
8 Jul
27.4
1B
Alex Histon Allvey
Walton AC
Winchester
19 May
27.4
Hayden Christian
Woking AC
Bournemouth
17 Jun
27.4
Matthew Opoku
Herne Hill Harriers
Tooting Bec
30 Jun
27.5
Henry Thomas
Croydon Harriers
Tooting Bec
19 May
27.7
Francis Labinjo
Croydon Harriers
Wimbledon Park
2 Sep
27.8
William Odgers
Camberley & District AC
Woking
10 Jun
27.86/0.0
1A
Matthew Kemball
Belgrave Harriers
Battersea Park
21 Apr
27.9
Ned Rose
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Crawley
21 Apr
28.06/-2.4
Luis Richardson
Epsom & Ewell Harriers
Woking
2 Sep
28.2
1ns
Thomas Leach
Epsom & Ewell Harriers
Walton
8 Jul
28.22/+2.2 w
Edward Shinn
Hercules Wimbledon AC
Lee Valley
1 Aug
28.23
Myles Lewis-Berryman
South London Harriers
Eltham
16 May
28.3
Benjamin Mitchell
Guildford & Godalming AC
Horsham
19 May
28.3
Dylan Campbell
Woking AC
Bournemouth
8 Jul
28.3
Christopher Igbomor
London City AC
Walton
8 Jul
28.4
Jacob Allen
Guildford & Godalming AC
Crawley
21 Apr
28.43/0.0
Devon Mooney
Holland Sports AC
Battersea Park
21 Apr
28.6
James Queen
Walton AC
Walton
21 Apr
28.75
1r15
David Oteng-Ntim
Herne Hill Harriers
Tooting Bec
7 May
28.8
Eliot Ferguson
Epsom & Ewell Harriers
Ewell
29 Apr
28.8
Will Ab-Iorwerth
Waverley Harriers
Swindon
1 Jul
28.90/+0.6
Matthew Smith
Woking AC
Bracknell
31 Mar
28.90/+0.2
Lucas Azlen
Herne Hill Harriers
Tooting Bec
7 May
28.9
William Martin
South London Harriers
Coulsdon
29 Jul
28.94/-0.7
Edward Shinn
Hercules Wimbledon AC
Tooting Bec
25 Aug
29.03
Forbes Margrave
Epsom & Ewell Harriers
Eton
11 Jun
29.04/+1.0
Sam Fothergill
Holland Sports AC
Battersea Park
21 Apr
29.10/-1.0
5h2
Harry Findlay
Camberley & District AC
Kingston
12 May
29.1
Luc Balayer
Walton AC
Walton
8 Jul
29.1
Reuben Ashun
Croydon Harriers
Walton
8 Jul
29.1
Klaysen Kafuti
Croydon Harriers
Carshalton
19 Aug
29.12/+0.2
Thomas Beare
Hercules Wimbledon AC
Tooting Bec
7 May
29.18
Shawn Bell
Hercules Wimbledon AC
Eltham
17 Jun
29.2
Oliver Owen
South London Harriers
Coulsdon
10 Jun
29.2
Joseph Walters
Woking AC
Bournemouth
8 Jul
29.2
Peter Bennett
Epsom & Ewell Harriers
Carshalton
19 Aug
29.3
6A
Dominic Frank
Sutton & District AC
Coulsdon
10 Jun
29.3
Jeffrey Quaynor
South London Harriers
Walton
8 Jul
29.32/-1.5
Danny Trowell
Epsom & Ewell Harriers
Crawley
20 Jun
29.39/+1.6
Niall O'Shea
Woking AC
Bracknell
31 Mar
29.4
Finn Crumley
Herne Hill Harriers
Tooting Bec
30 Jun
29.4
Jacob Landau
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Walton
8 Jul
29.5
Forbes Margrave
Epsom & Ewell Harriers
Carshalton
19 Aug
29.60/-1.1
Zack Lovegrove
Reigate Priory AC
Eltham
17 Jun
29.6
Charlie White
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Poole
17 Jun
29.6
Morgan Kendall
Camberley & District AC
Swindon
1 Jul
29.6
Ethan van Huyssteen
South London Harriers
Walton
8 Jul
29.8
Jake Farrington
Waverley Harriers
Bournemouth
3 Jun
29.83/-1.3
4h1
Joshua Lee-Baum
Herne Hill Harriers
Kingston
12 May
29.84/-2.4
Ben Giles
Walton AC
Woking
2 Sep
29.88/-1.0
6h2
William Nockles
Holland Sports AC
Kingston
12 May
30.0
Henry Browning
Epsom & Ewell Harriers
Ewell
29 Apr
30.1
Raphi Lutier
Camberley & District AC
Winchester
8 Apr
30.1
3B
Jacob Thomas
Walton AC
Coulsdon
10 Jun
30.2
Yahya Samara
Guildford & Godalming AC
Walton
8 Jul
30.21/-1.1
James Samuels
Belgrave Harriers
Eltham
17 Jun
30.3
Harrison Dabiri
Guildford & Godalming AC
Crawley
21 Apr
30.38/-1.5
Lucas Skeete
Belgrave Harriers
Eltham
17 Jun
30.4
Laith Freeman
Woking AC
Walton
21 Apr
30.5
Ben Hamilton
South London Harriers
Coulsdon
10 Jun
30.5
Oliver Billingham
Guildford & Godalming AC
Eton
5 Aug
30.5
Zeb Baker
Guildford & Godalming AC
Reading
2 Sep
Go to Top of Page
E&OE.