SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Updated 3 November 2010
You are here:
Home
>
Track & Field
>
Rankings
>
2010
> U13G
Today's Date: 9 May 2024
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2010
Select an event:
150 Metres
All events
75 Metres
100 Metres
150 Metres
200 Metres
800 Metres
1200 Metres
1500 Metres
70 Metres Hurdles (68.5cm)
High Jump
Long Jump
Shot Putt (2.72kg)
Discus (0.75kg)
Javelin (400g)
Pentathlon (U13G events)
Under 13 Girls
150 Metres (Standard: 23.00)
19.31/+0.3
1A
Maya Bruney
Blackheath & Bromley Harriers AC
Hendon
1 Aug
20.2
Phoebe Larn-Jones
Reigate Priory AC
Sutton
16 May
20.3
3
Kassa Sealy
Herne Hill Harriers
Watford
18 Jul
20.4
2
Katrina Francis
Woking AC
Perivale
18 Jul
21.0
Lucy Hoad
Reigate Priory AC
Sutton
16 May
21.2
2
Syntyche Rodrigues
South London Harriers
Hillingdon
2 May
21.3
3
Marcella Cato
South London Harriers
Twickenham
20 Jun
21.3
1A
Lianne Lafreniere
Guildford & Godalming AC
Portsmouth
20 Jun
21.3
3
Poppy Stapleton
StM Richmond
Twickenham
20 Jun
21.3
2A
Hope Sarti
Guildford & Godalming AC
Eton
19 Sep
21.36
1
Ashleigh Clarke
Croydon Harriers
Croydon
18 Jul
21.5
1A
Nina Giambrone
Walton AC
Walton
20 Jun
21.5
4
Cheyanne Evans-Gray
Croydon Harriers
Chelmsford
20 Jun
21.5
3
Irene Afriye
Croydon Harriers
Chelmsford
20 Jun
21.6
3
Chloe Roddy
Woking AC
Newham
20 Jun
21.6
ns
Chantal Banton
Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC
Eton
19 Sep
21.8
1
Lohita Allen-Aigbodion (U11)
South London Harriers
Bedford
23 Jun
21.8
3A
Ugo Emeruwa
Sutton & District AC
Wimbledon
18 Jul
21.8
2
Anna Marlow
Guildford & Godalming AC
Worthing
18 Jul
21.91/2.2 w
1
Seun Ayo-Ojo
Camberley & District AC
Croydon
16 May
22.0
2
Nadia Allan
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Kingston
20 Jun
22.1
2
Elle Butcher
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Watford
18 Jul
22.1
1B
Elena Tuson
Sutton & District AC
Wimbledon
18 Jul
22.1
2B
Helena Garland
Walton AC
Wimbledon
18 Jul
22.2
5
Ellen Cooksey
Epsom & Ewell Harriers
Twickenham
20 Jun
22.2
2B
Natalie Bretherton
Camberley & District AC
Guildford
11 Jul
22.3
ns
Emily McCarthy
Guildford & Godalming AC
Eton
19 Sep
22.35
3h1
Kristen Roche
Camberley & District AC
Bracknell
27 Mar
22.39/+3.2 w
3
Nina Gibbins
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Lee Valley
2 May
22.4
4
Lucy Crayton
Guildford & Godalming AC
Guildford
16 May
22.4
2
Lois Greenwood
Camberley & District AC
Perivale
18 Jul
22.5
4A
Seun Aya-Ojo
Camberley & District AC
Reading
11 Apr
22.5
ns
Sian Jones
Sutton & District AC
Wimbledon
18 Jul
22.58
4
Chantai Appiah
Herne Hill Harriers
Croydon
16 May
22.6
6
Alexandra Potts
Epsom & Ewell Harriers
Twickenham
20 Jun
22.6
4
Rebecca Blastock
Woking AC
Perivale
18 Jul
22.68/+5.2 w
5
Danielle Aghadiuna
Croydon Harriers
Lee Valley
2 May
22.7
3A
Rebecca Dinsdale
Hercules Wimbledon AC
Walton
20 Jun
22.7
ns
Sophie O'Neil
Guildford & Godalming AC
Guildford
11 Jul
22.8
3B
Lucy Brett
Dorking Mole Valley AC
Wimbledon
18 Jul
22.8
ns
Millie Jones
Sutton & District AC
Wimbledon
18 Jul
22.8
ns
Rebecca Loomes
Dorking Mole Valley AC
Wimbledon
18 Jul
22.8
ns
Laura Smith
Sutton & District AC
Wimbledon
18 Jul
22.9
2B
Eloise Massimo
Crawley AC
Crawley
27 May
22.9
5
Rashaan Williams
Herne Hill Harriers
Battersea
20 Jun
22.9
2B
Rashida Denbow
Sutton & District AC
Walton
20 Jun
22.9
6B
Ella Punter
Guildford & Godalming AC
Guildford
11 Jul
22.9
ns
Sophie Mace
Walton AC
Wimbledon
18 Jul
22.9
3r1
Maisie Chamberlain
Reigate Priory AC
Horsham
22 Aug
Go to Top of Page
E&OE.