SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Updated 3 November 2014
You are here:
Home
>
Track & Field
>
Rankings
>
2014
> U13G
Today's Date: 27 May 2024
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2014
Select an event:
800 Metres
All events
75 Metres
100 Metres
150 Metres
200 Metres
800 Metres
1200 Metres
1500 Metres
70 Metres Hurdles (68.5cm)
High Jump
Long Jump
Shot Putt (2.72kg)
Discus (0.75kg)
Javelin (400g)
Pentathlon (U13G events)
(
indicates the all-time best performance as at start of 2014 )
Under 13 Girls
800 Metres (Standard: 2:52.00)
2:19.64
Georgia Peel
Woking AC
Kingston
30 Jul 2006
2:28.8
3A
Abigail Cunningham
Herne Hill Harriers
Tooting Bec
19 Jul
2:29.14
ns
Charlotte Vaughan
Walton AC
Kingston
27 Jul
2:30.24
1
Clarissa Nicholls
Herne Hill Harriers
Kingston
25 May
2:30.56
P
Martine Scott
Guildford & Godalming AC
Sutton
14 Sep
2:31.0
1A
Dominique Corradi
Sutton & District AC
Sutton
22 Jun
2:32.23
8A
Lulu King
Herne Hill Harriers
Kingston
27 Jul
2:32.6
2A
Lily Grant
Reigate Priory AC
Sutton
22 Jun
2:32.86
1h1
Amelia Clark
South London Harriers
Kingston
24 May
2:33.35
2r1
Megan Coffey
Guildford & Godalming AC
Wimbledon
6 Apr
2:33.8
5A
Lily Newton
Herne Hill Harriers
Southampton
3 May
2:33.8
2B
Ursula Hall
Herne Hill Harriers
Bromley
22 Jun
2:34.8
1A
Olivia McDonald
Guildford & Godalming AC
Lewes
31 May
2:35.74
3h1
Amy Miller
Herne Hill Harriers
Kingston
24 May
2:35.8
2A
Peggy Winterborn
South London Harriers
Hastings
31 May
2:36.8
1A
Darcy Bourne
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Guildford
26 Apr
2:36.89
4h1
Amy Dove
Camberley & District AC
Kingston
24 May
2:37.1
1A
Amelia Gummer
Sutton & District AC
Sutton
19 Jul
2:38.0
1A
Rebekah Riches
Hercules Wimbledon AC
Wimbledon
7 Jun
2:38.17
2
Roos Van Druten
Guildford & Godalming AC
Eton
9 Jun
2:38.23
6r1
Hannah Lester
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Wimbledon
6 Apr
2:38.7
2A
Saffron Lewis-Collymore
Epsom & Ewell Harriers
Ewell
30 Aug
2:38.8
2
Rachel Pharaoh
Walton AC
Walton
23 Jul
2:38.9
3A
Lois Edwards
Dorking Mole Valley AC
Croydon
5 Jul
2:39.24
9r2
Ellie Sakaria
Guildford & Godalming AC
Birmingham
2 Jul
2:39.8
4A
Ellie Monday
Aldershot, Farnham & District AC
Lewes
31 May
2:39.81
P
Jessica Collins
Herne Hill Harriers
Sutton
14 Sep
2:40.2
ns
Susannah Lecoutre (U11) (U11)
Guildford & Godalming AC
Horsham
19 Jul
2:40.5
3B
Lucy Tunnacliffe
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Kingston
19 Jul
2:40.74
5
Larissa Giles
Belgrave Harriers
Eton
9 Jun
2:40.90
3r1
Sophie Stonier
Dorking Mole Valley AC
Birmingham
2 Jul
2:41.0
4A
Mishal Suvd
Croydon Harriers
Ewell
30 Aug
2:41.7
4A
Clara Sawicki
Walton AC
Sutton
22 Jun
2:41.89
4h2
Sadia Kabeya
unattached
Kingston
24 May
2:42.1
3A
Lucy Broderick
Reigate Priory AC
Sutton
19 Jul
2:42.4
3
Martha Collings
Woking AC
Walton
23 Jul
2:42.5
1B
Katie Mackison
Reigate Priory AC
Sutton
19 Jul
2:42.8
4A
Madeleine Phillips
Dorking Mole Valley AC
Perivale
31 May
2:42.9
1
Maya Marek
Hercules Wimbledon AC
Wimbledon
3 Aug
2:43.4
1A
Emily Jagger
Sutton & District AC
Ewell
30 Aug
2:43.6
4
Louisa Stoney
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Walton
23 Jul
2:44.1
5A
Niamh Carey
Woking AC
Sutton
22 Jun
2:45.1
4A
Erin Hanson
Guildford & Godalming AC
Horsham
19 Jul
2:45.2
7A
Hannah Williams
Holland Sports AC
Sutton
22 Jun
2:45.6
5
Emma Horsey
Walton AC
Walton
23 Jul
2:45.6
6
Gemma Watts
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Walton
23 Jul
2:45.7
2B
Ciara Maher
Reigate Priory AC
Worthing
31 May
2:45.78
6h2
Jessica Goveia-Slatter
South London Harriers
Kingston
24 May
2:46.5
3
Sacha Kennedy
St Mary's Richmond AC
Twickenham
7 Sep
2:46.60
P
Katie Sadler
Guildford & Godalming AC
Sutton
14 Sep
2:46.8
3A
Kathryn Beckett
Camberley & District AC
Woking
6 Jul
2:47.95
5r3
Poppy Walters
Woking AC
Woking
6 Aug
2:47.96
9r5
Abigail White
Aldershot, Farnham & District AC
Eton
19 Apr
2:48.26
6h1
Imogen Busa
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Kingston
24 May
2:48.48
7h2
Florence Niemy
Guildford & Godalming AC
Kingston
24 May
2:48.55
P
Aoife Russell Moore
Guildford & Godalming AC
Sutton
14 Sep
2:49.80
5h3
Poppy Oliver
Reigate Priory AC
Kingston
24 May
2:50.2
4A
Emico Salvi
Dorking Mole Valley AC
Uxbridge
3 May
2:50.34
3
Katie Watson
Reigate Priory AC
Eton
9 Jun
2:50.6
8
Soraya Lockwood
Hercules Wimbledon AC
Sutton
24 Aug
2:50.6
2B
Isabella Yorke
Epsom & Ewell Harriers
Ewell
30 Aug
2:50.7
4B
Jessica McNally
Walton AC
Worthing
31 May
2:51.4
5A
Leonie Kennedy
St Mary's Richmond AC
Uxbridge
3 May
Go to Top of Page
E&OE.