SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Updated 17 December 2018
You are here:
Home
>
Track & Field
>
Rankings
>
2018
> U13B
Today's Date: 15 June 2024
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2018
Select an event:
High Jump
All events
100 Metres
200 Metres
800 Metres
1500 Metres
75 Metres Hurdles (76.2cm)
High Jump
Long Jump
Shot Putt (3kg)
Discus (1kg)
Javelin (400g)
Pentathlon (U13 Boys events)
Under 13 Boys
High Jump (Standard: 1.20m [4ft 0in)
1.45
Matthieu Lacour
Hercules Wimbledon AC
Dartford
19 May
1.45
Jack le Vesconte
Kingston&Poly
Kingston
21 Jul
1.45
Eliot Ferguson
Epsom & Ewell Harriers
Woking
2 Sep
1.40
Ibukun Akintola
Croydon Harriers
Walton
8 Jul
1.40
Luke Tennyson
Guildford & Godalming AC
Kingston
21 Jul
1.39
Morgan Kendall
Camberley & District AC
Reading
2 Sep
1.38
P
Hayden Christian
Woking AC
Carshalton
8 Sep
1.36
Olly Gandy
Camberley & District AC
Aldershot
24 Jun
1.35
Cory Coleman
Woking AC
Winchester
19 May
1.35
Joshua Lee-Baum
Herne Hill Harriers
Tooting Bec
19 May
1.35
Khiani Shombe
Herne Hill Harriers
Tooting Bec
19 May
1.35
Francis Labinjo
Croydon Harriers
Tooting Bec
19 May
1.35
Harrison Dabiri
Guildford & Godalming AC
Horsham
19 May
1.35
Angel Martinez-Higuero
Hercules Wimbledon AC
Eltham
17 Jun
1.35
Ned Rose
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Walton
8 Jul
1.35
Daniel Haydon
South London Harriers
Walton
8 Jul
1.35
Oliver Newell
Guildford & Godalming AC
Kingston
21 Jul
1.35
5A
Ethan Curran
Crawley AC
Crawley
2 Sep
1.35
P
Dwayne Francis
Herne Hill Harriers
Carshalton
8 Sep
1.35
P
Joe Barker
Epsom & Ewell Harriers
Carshalton
8 Sep
1.32
P
Harry Young
Holland Sports AC
Carshalton
8 Sep
1.32
P
Dante Clarke
Herne Hill Harriers
Carshalton
8 Sep
1.30
Conor Ford-Robertson
Belgrave Harriers
Battersea Park
21 Apr
1.30
Harrison Kingston
Guildford & Godalming AC
Horsham
19 May
1.30
Thomas Erskine
Holland Sports AC
Walton
8 Jul
1.30
Tobie Dawe
Camberley & District AC
Reading
2 Sep
1.28
Harry Hudson
Woking AC
Bournemouth
17 Jun
1.28
Rhys Conlon
Woking AC
Swindon
24 Jun
1.25
Tom Gilligan
Waverley Harriers
Bournemouth
3 Jun
1.25
Finn Wilson
Waverley Harriers
Bournemouth
3 Jun
1.25
1B
Thomas Darke
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Coulsdon
10 Jun
1.25
Ryan De Ruijter
Camberley & District AC
Aldershot
24 Jun
1.25
Matthew Metcalfe
Dorking Mole Valley AC
Walton
8 Jul
1.25
Klaysen Kafuti
Croydon Harriers
Carshalton
19 Aug
1.25
Raphi Lutier
Camberley & District AC
Twickenham
30 Sep
1.20
Finn Crumley
Herne Hill Harriers
Ewell
29 Apr
1.20
4A
Arthur Siri
Herne Hill Harriers
Coulsdon
10 Jun
1.20
James Dargan
Camberley & District AC
Woking
10 Jun
1.20
3B
Tunrore Adeniji
South London Harriers
Coulsdon
10 Jun
1.20
Oliver Billingham
Guildford & Godalming AC
Poole
17 Jun
1.20
Joseph Brockhurst
Guildford & Godalming AC
Eton
5 Aug
1.20
P
Peter Blunt
Tonbridge AC
Carshalton
8 Sep
Go to Top of Page
E&OE.