SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2021
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 16 May 2021
Surrey County Outdoor Championships - 2009
Under-20 Women 100 Metres FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 10 May)
1 Twinelle Hopeson (Croydon Harriers) 12.33 +1.0
2 Jade Phillips (Herne Hill Harriers) 12.50 +1.0
3 Jo White (St Mary's Richmond AC) 12.56 +1.0
4 Isabelle Stanway (Guildford & Godalming AC) 12.71 +1.0
5 Sandra Seaton (Epsom & Ewell Harriers) 12.92 +1.0
6 Rebecca Pickering (Walton AC) 13.09 +1.0
7 Zena Bland (Herne Hill Harriers) 13.54 +1.0
Odette Campbell (Croydon Harriers) DNS
Under-20 Women 200 Metres FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 9 May)
1 Twinelle Hopeson (Croydon Harriers) 25.31 -0.5
2 Jo White (St Mary's Richmond AC) 26.02 -0.5
3 Isabelle Stanway (Guildford & Godalming AC) 26.06 -0.5
4 Odette Campbell (Croydon Harriers) 26.31 -0.5
5 Zena Bland (Herne Hill Harriers) 27.63 -0.5
6 Manuella Boe (South London Harriers) 31.66 -0.5
Under-20 Women 400 Metres FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 10 May)
1 Victoria Hewett (Woking AC) 56.35
2 Odette Campbell (Croydon Harriers) 57.29
3 Twinelle Hopeson (Croydon Harriers) 57.60
4 Helena Corbin (Woking AC) 60.60
5 Zena Bland (Herne Hill Harriers) 60.73
6 Ellen Sellwood (Walton AC) 63.64
7 Adelle Tracey (Guildford & Godalming AC) 64.54
Under-20 Women 800 Metres FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 9 May)
1 Lily Partridge (Aldershot, Farnham & District AC) 2:19.98
2 Rosie Clarke (Epsom & Ewell Harriers) 2:20.61
3 Christine Lowson (Guildford & Godalming AC) 2:22.63
4 Jessica Wilkinson (Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC) 2:29.02
Under-20 Women 1500 Metres FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 10 May)
1 Lily Partridge (Aldershot, Farnham & District AC) 4:36.62
2 Isabel Brinsden (Epsom & Ewell Harriers) 4:40.17
3 Sophie Cowper (Redhill & Surrey Beagles AC) 4:55.87
4 Madeleine Hardwick (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 4:55.96
5 Georgia Miansarow (St Mary's Richmond AC) 5:14.55
6 Rachel Stacy (Guildford & Godalming AC) 5:23.55
Under-20 Women 3000 Metres FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 10 May)
1 Isabel Brinsden (Epsom & Ewell Harriers) 10:19.11
2 Catherine Taylor (Aldershot, Farnham & District AC) 10:34.91
3 Sophie Cowper (Redhill & Surrey Beagles AC) 10:37.62
4 Madeleine Hardwick (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 10:50.50
5 Julia Wedmore (Herne Hill Harriers) 11:04.11
6 Emily Hallett (Epsom & Ewell Harriers) 11:18.58
7 Hannah Barefield (Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC) 11:46.61
8 Susannah Diton (Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC) 12:44.33
Under-20 Women 100 Metres Hurdles (84.0cm) FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 9 May)
1 Sandra Seaton (Epsom & Ewell Harriers) 14.63 -1.6
2 Jasmin Dotzek (Crawley AC) 15.6 -1.6
3 Harriet Lester (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 17.87 -1.6
Under-20 Women 400 Metres Hurdles (76.2cm) FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 10 May)
1 Laura Burke (Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC) 63.39
2 Rosie Marino (Walton AC) 65.41
3 Lizzie Thompson (Epsom & Ewell Harriers) 68.72
4 Cydney Briggs (Sutton & District AC) 77.38
Under-20 Women High Jump FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 9 May)
1 Rosie Clarke (Epsom & Ewell Harriers) 1.55
2 Jasmin Dotzek (Crawley AC) 1.45
Under-20 Women Long Jump FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 9 May)
1 Charlotte Nyame-Koomson (Herne Hill Harriers) 5.35 +1.7
2 Lucy Barnard (Epsom & Ewell Harriers) 5.19w +2.8
3 Jasmin Dotzek (Crawley AC) 5.05 (NWR)
Under-20 Women Triple Jump FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 10 May)
1 Asha-Leigh Ford-Scille (Herne Hill Harriers) 11.38w +3.3
2 Charlotte Nyame-Koomson (Herne Hill Harriers) 11.23 +1.7
3 Lucy Barnard (Epsom & Ewell Harriers) 10.45w +4.0
Under-20 Women Shot Putt (4kg) FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 10 May)
1 Jasmin Dotzek (Crawley AC) 9.61
Under-20 Women Discus (1kg) FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 9 May)
1 Carla Letheby (U17) (Walton AC) 34.16
2 Amelia Maugouber (Dorking Mole Valley AC) 27.72
3 Rachael Abbott (Epsom & Ewell Harriers) 24.94
Under-20 Women Javelin (600g) FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 9 May)
1 Zoe Edmunds (Guildford & Godalming AC) 32.85
2 Jasmin Dotzek (Crawley AC) 26.76
3 Katie Evans (Guildford & Godalming AC) 26.54
4 Rachael Abbott (Epsom & Ewell Harriers) 23.17

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.