|
|
|
|
|
| 1500 Metres (Standard: 4:50.00) | | 4:16.24 | 1 | Georgia Peel (U17) | Aldershot, Farnham & District AC | Sheffield | 11 Jul | | | | 4:16.3 mx | | Justina Heslop | Clapham Chasers | Jarrow | 3 Aug | | | | 4:16.51 | | Justina Heslop | Clapham Chasers | Birmingham | 11 Jul | | | | 4:20.66 | | Charlotte Best | Crawley AC | Loughborough | 17 May | | | | 4:20.7 mx | | Hannah Brooks (U23) | Crawley AC | Eltham | 19 Aug | | | | 4:22.23 | | Hannah Brooks (U23) | Crawley AC | Birmingham | 10 Jul | | | | 4:26.14 | 2rA | Emelia Gorecka (U17) | Aldershot, Farnham & District AC | Watford | 29 Jul | | | | 4:30.80 | | Emily Adams | Aldershot, Farnham & District AC | Chelmsford | 9 Aug | | | | 4:32.62 mx | 7E | Lily Partridge (U20) | Aldershot, Farnham & District AC | Watford | 17 Jun | | | | 4:33.2 mx | 10C | Ruth Haynes (U17) | Aldershot, Farnham & District AC | Eltham | 19 Aug | | | | 4:35.54 | 1rB | Ruth Haynes (U17) | Aldershot, Farnham & District AC | Watford | 9 Jul | | | | 4:38.58 | | Charlotte Cutler (W35) | Woodford Green with Essex Ladies | Kingston | 10 May | | | | 4:39.66 | 3 | Susan Shiel-Rankin (U15) | Aldershot, Farnham & District AC | Sheffield | 11 Jul | | | | 4:40.17 | 2 | Isobel Brinsden (U20) | Epsom & Ewell Harriers | Kingston | 10 May | | | | 4:41.59 | 7 | Calypso Finch (U17) | Reigate Priory AC | Ashford | 24 May | | | | 4:43.4 | 1A | Adelle Tracey (U17) | Guildford & Godalming AC | Grays | 30 May | | | | 4:43.41 | 6 | Lily Partridge (U20) | Aldershot, Farnham & District AC | Twickenham | 3 Jun | | | | 4:43.5 | 1A | Katie Snowden (U17) | Herne Hill Harriers | Ewell | 12 Sep | | | | 4:44.1 | | Emily Alden | Epsom & Ewell Harriers | Crawley | 27 Jun | | | | 4:44.20 | 6h1 | Grace O'Leary (U17) | Sutton & District AC | Ashford | 23 May | | | | 4:45.9 | | Harriet Owles | Herne Hill Harriers | Stevenage | 7 Jun | | | | 4:46.9 | 3 | Mae Partridge (U17) | Aldershot, Farnham & District AC | Kingston | 9 May | | | | 4:47.2 | 1A | Ruth Bourne (U15) | Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC | Norwich | 31 May | | | | 4:49.4 | | Georgie Bruinvels (U23) | South London Harriers | Abingdon | 25 Jul | | |
|
| 1 Mile (Standard: 5:40.00) | | 5:28.1 | | Andrea Pickup | Dulwich Runners | Dulwich | 14 Jul | | |
|
| 3000 Metres (Standard: 11:00.00) | | 9:07.82 | | Justina Heslop | Clapham Chasers | Twickenham | 3 Jun | | | | 9:23.41 mx | 1r1 | Georgia Peel (U17) | Aldershot, Farnham & District AC | Watford | 12 Aug | | | | 9:24.79 | 7 | Emelia Gorecka (U17) | Aldershot, Farnham & District AC | Twickenham | 3 Jun | | | | 9:44.26 | 12 | Lily Partridge (U20) | Aldershot, Farnham & District AC | Loughborough | 17 May | | | | 9:44.4 | | Hannah Brooks (U23) | Crawley AC | Crawley | 12 Apr | | | | 9:45.48 | 2 | Ruth Haynes (U17) | Aldershot, Farnham & District AC | Sheffield | 11 Jul | | | | 9:59.44 | | Georgie Bruinvels (U23) | South London Harriers | Kingston | 10 May | | | | 10:00.0 | | Emily Adams | Aldershot, Farnham & District AC | Birmingham | 18 Jul | | | | 10:00.61 | 2 | Georgia Peel (U17) | Aldershot, Farnham & District AC | Kingston | 10 May | | | | 10:33.44 mx | | Joanna Rodriguez | Woking AC | Watford | 1 Jul | | | | 10:13.2 | | Emily Nelson | Epsom & Ewell Harriers | Crawley | 27 Jun | | | | 10:15.83 | | Eleanor Baker | South London Harriers | Stretford | 12 May | | | | 10:18.09 | 2 | Susan Shiel-Rankin (U15) | Aldershot, Farnham & District AC | Watford | 21 Jun | | | | 10:19.04 | 1 | Isabel Brinsden (U20) | Epsom & Ewell Harriers | Kingston | 13 Jun | | | | 10:28.71 mx | 12r1 | Bethan Hubbard (U17) | Aldershot, Farnham & District AC | Watford | 29 Jul | | | | 10:28.89 | 4 | Calypso Finch (U17) | Reigate Priory AC | Kingston | 10 May | | | | 10:29.1 mx | | Claire Grima | Hercules Wimbledon AC | Wimbledon | 10 Jun | | | | 10:30.88 | | Karen Ellison | Herne Hill Harriers | Chelmsford | 9 Aug | | | | 10:31.40 | | Sarah Murphy | Belgrave Harriers | Bedford | 4 Jul | | | | 10:32.0 | 1A | Sophie Cowper (U20) | Redhill & Surrey Beagles AC | Wimbledon | 5 Sep | | | | 10:32.42 mx | 14r1 | Mae Partridge (U17) | Aldershot, Farnham & District AC | Watford | 29 Jul | | | | 10:33.9 | | Danielle Christmas (U23) | Crawley AC | Kingston | 5 Sep | | | | 10:34.11 | | Estelle Damant | Ranelagh | Loughborough | 27 May | | | | 10:34.91 | 2 | Catherine Taylor (U20) | Aldershot, Farnham & District AC | Kingston | 10 May | | | | 10:36.28 | 5 | Harriet Preedy (U15) | Aldershot, Farnham & District AC | Watford | 21 Jun | | | | 10:37.7 | | Clare Pauzers (W45) | Herne Hill Harriers | Stevenage | 7 Jun | | | | 10:40.7 | | Nathalie Warren | Walton AC | Watford | 5 Sep | | | | 10:41.32 | | Zoe Vail | Belgrave Harriers | Bedford | 4 Jul | | | | 10:42.41 | | Jane Sheard (W35) | Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC | Grangemouth | 2 Jul | | | | 10:42.8 mx | | Liz Kipling (W35) | StM Richmond | Kingston | 12 Aug | | | | 10:43.8 | 1 | Maddy Hardwick (U20) | Kingston AC & Polytechnic Harriers | Woking | 25 Jul | | | | 10:44.2 | | Stephanie Robson (W35) | Havant | Horsham | 30 May | | | | 10:48.28 | | Beth Andrew | Aldershot, Farnham & District AC | Kingston | 10 May | | | | 10:48.40 mx | 7 | Alexandra West (U15) | Herne Hill Harriers | Tooting | 20 Jun | | | | 10:52.43 | 5 | Maddie Garner (U17) | StM Richmond | Kingston | 10 May | | | | 10:55.7 | | Fiona Love | Guildford & Godalming AC | Reading | 25 Apr | | | | 10:58.0 | 1 | Elizabeth Stavreski (W35) | ThamesH&H | Wigan | 12 Aug | | |
|
|
| 10,000 Metres (Standard: 40:00.00) |
|
| 2000 Metres Steeplechase (91.4cm) (Standard: 9:00.00) | | 7:31.7 | | Catherine Taylor (U20) | Aldershot, Farnham & District AC | Abingdon | 20 Sep | | | | 8:19.1 | | Helen Sharp | Herne Hill Harriers | Coventry | 5 Jul | | | | 8:30.0 | | Katherine Le Ruez | Herne Hill Harriers | Gateshead | 2 Aug | | | | 8:37.3 | | Vicki Goodwin | Belgrave Harriers | Barking | 7 Jun | | | | 8:43.5 | | Helen Carter | Herne Hill Harriers | Stevenage | 7 Jun | | | | 8:53.5 | | Rebecca Barrow (W35) | Herne Hill Harriers | Tooting Bec | 20 Jun | | |
|
| 3000 Metres Steeplechase (76.2cm) (Standard: 13:00.00) |
|
|
|
| 3000 Metres Track Walk (Standard: 18:00.00) | | 15:15.99 | 3 | Estle Viljoen (W35) | Hercules Wimbledon AC | Compiegne, FRA | 27 Jun | | |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Heptathlon (Senior events) (Standard: 2000pts) | | 4676pts | | Jasmin Dotzek (U20) | Crawley AC | Manchester | 9 Aug | | |
|