SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Updated 11 October 2012
You are here:
Home
>
Track & Field
>
Rankings
>
2012
> U13G
Today's Date: 25 May 2024
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2012
Select an event:
70 Metres Hurdles (68.5cm)
All events
75 Metres
100 Metres
150 Metres
200 Metres
800 Metres
1200 Metres
1500 Metres
70 Metres Hurdles (68.5cm)
High Jump
Long Jump
Shot Putt (2.72kg)
Discus (0.75kg)
Javelin (400g)
Pentathlon (U13G events)
(
indicates the all-time best performance as at start of 2012 )
Under 13 Girls
70 Metres Hurdles (68.5cm) (Standard: 15.00)
11.34
Shirin Irving
Croydon Harriers
Kingston
27 Jul 2008
11.34
Shirin Irving
Croydon Harriers
Kingston
27 Jul 2008
11.74/-0.7
1A1
Lohita Allen-Aigbodion
South London Harriers
Kingston
22 Jul
12.1
2A
Lucy Sumner
Holland Sports AC
Guildford
17 Jun
12.2
1A
Chanice Gordon
Croydon Harriers
Croydon
30 Jun
12.3
2A
Chloe Lord
Hercules Wimbledon AC
Croydon
30 Jun
12.4
3A
Amy Morphy
Guildford & Godalming AC
Eton
16 Sep
12.49/1.0
P
Amy Richardson
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Sutton
9 Sep
12.55/-1.9
1
Catrin Murphy
Blackheath & Bromley Harriers AC
Tooting Bec
18 Aug
12.6
2A
Isabella Bretherton
Camberley & District AC
Portsmouth
17 Jun
12.6
3A
Kirsten Spours
Sutton & District AC
Guildford
17 Jun
12.65/0.1
P
Ayse Hussein
Belgrave Harriers
Sutton
9 Sep
12.77/1.7
P
Ellie Grove
Guildford & Godalming AC
Sutton
9 Sep
12.90/2.1 w
P
Rhianna Reynolds
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Sutton
9 Sep
12.99/-3.2
2A
Tyana-Renee Bailey
Croydon Harriers
Ashford
17 Jun
13.03/1.7
4B
Erin-Maia Patel
Croydon Harriers
Manchester
1 Sep
13.1
3A
Rhianna Reynolds
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Kingston
25 Aug
13.12/-1.9
2
Nancy Powell
Herne Hill Harriers
Tooting Bec
18 Aug
13.2
2A
Anna Whitworth
Dorking Mole Valley AC
Guildford
2 Jun
13.2
4A
Anousha Wardley
Reigate Priory AC
Walton
21 Jul
13.3
1B
Chloe Edwards
Guildford & Godalming AC
Walton
21 Jul
13.4
ns
Tandia Pritchard
Guildford & Godalming AC
Walton
21 Jul
13.5
1B
Eleanor Calderwood
Holland Sports AC
Woking
20 May
13.5
2B
Sophie Dimbleby
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Walton
21 Jul
13.5
6A
Emily Planeta-Paine
Epsom & Ewell Harriers
Walton
21 Jul
13.6
2B
Lauren Pusey
Herne Hill Harriers
Lee Valley
6 May
13.7
2B
Elena Barkatullah
Camberley & District AC
Woking
24 Jun
13.7
2B
Rebecca Keddie
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Kingston
25 Aug
13.71/1.7
P
Anna Brophy
Guildford & Godalming AC
Sutton
9 Sep
13.72/0.6
P
Hetty Taylor
Walton AC
Sutton
9 Sep
13.90/1.0
P
Gracie Howells
Guildford & Godalming AC
Sutton
9 Sep
14.0
2A
Hollie Weston-Jones
Walton AC
Walton
21 Jul
14.1
4A
Florence Barker
Herne Hill Harriers
Lee Valley
6 May
14.1
3A
Secaura Grime
Epsom & Ewell Harriers
Kingston
25 Aug
14.1
ns
Lucy Richardson
Camberley & District AC
Eton
16 Sep
14.2
1B
Isabelle Sadler
Guildford & Godalming AC
Sutton
6 May
14.23/2.1 w
P
Ellie-Marie Howell
Sutton & District AC
Sutton
9 Sep
14.3
3B
Amy Brown
Woking AC
Bournemouth
10 Jun
14.5
3A
Jasmin Alamo
Camberley & District AC
Winchester
22 Apr
14.5
4A
Isobel Newbold
Herne Hill Harriers
Harrow
17 Jun
14.6
3B
Tait Jones
Walton AC
Aldershot
17 Jun
14.64/1.7
P
Georgia Duthie
Epsom & Ewell Harriers
Sutton
9 Sep
14.66
4A
Katie Hopkins
Woking AC
Horspath
15 Jul
14.7
4A
Ellie-Marie Howell
Sutton & District AC
Walton
21 Jul
15.0
4A
Megan Mawer
Camberley & District AC
Bournemouth
6 May
15.0
4B
Charlotte Vaughan (U11)
Walton AC
Wormwood Scrubs
20 May
Go to Top of Page
E&OE.