SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Updated 4 October 2013
You are here:
Home
>
Track & Field
>
Rankings
>
2013
> U13G
Today's Date: 15 June 2024
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2013
Select an event:
Discus (0.75kg)
All events
75 Metres
100 Metres
150 Metres
200 Metres
800 Metres
1200 Metres
1500 Metres
70 Metres Hurdles (68.5cm)
High Jump
Long Jump
Shot Putt (2.72kg)
Discus (0.75kg)
Javelin (400g)
Pentathlon (U13G events)
Under 13 Girls
Discus (0.75kg) (Standard: 11.00m [36ft0in])
30.61
1
Tait Jones
Walton AC
Twickenham
8 Sep
26.01
3B
Nicola Bell
Walton AC
Kingston
28 Jul
21.64
2A
Ranae Jenoure-Jackson
Croydon Harriers
Guildford
6 Jul
20.65
4
Amba Hill
Woking AC
Woking
1 Sep
19.64
2A
Zoe Macrae
Guildford & Godalming AC
Basingstoke
4 Aug
18.27
3A
Felicia Nwosu
Herne Hill Harriers
Ewell
31 Aug
18.03
1B
Ines-Karel Zepa-D'Aboui
Croydon Harriers
Ewell
31 Aug
17.89
1B
Tandia Pritchard
Guildford & Godalming AC
Basingstoke
4 Aug
17.33
1B
India Rapela
Woking AC
Woking
7 Jul
17.25
4A
Olivia Partridge
Dorking Mole Valley AC
Ewell
31 Aug
16.51
4A
Elise Close
Guildford & Godalming AC
Hillingdon
14 Apr
15.09
1A
Ellie Cooke
Sutton & District AC
Guildford
6 Jul
13.98
3
Florence Baulk
Woking AC
Woking
7 Aug
13.96
ns
Morgan Gruber
Guildford & Godalming AC
Eton
15 Sep
13.94
4A
Tracey Lanek
Camberley & District AC
Eton
15 Sep
13.82
ns
Ophelia Hansen-Hamilton
Guildford & Godalming AC
Ewell
31 Aug
13.76
1B
Katie Sadler
Guildford & Godalming AC
Eton
15 Sep
13.50
2B
Rhianna Grainger
Camberley & District AC
Oxford
30 Jun
13.33
6
Sophie Gee
Sutton & District AC
Horsham
4 Aug
12.61
5A
Jade McFarlane
Sutton & District AC
Ewell
31 Aug
12.45
3A
Daisy Riley
Dorking Mole Valley AC
Guildford
6 Jul
12.41
3A
Natalie Oxlade
Epsom & Ewell Harriers
Ewell
31 Aug
12.31
3B
Rukiya Ellis
Herne Hill Harriers
Ewell
31 Aug
12.30
11
Gemma Lees
Woking AC
Woking
1 Sep
12.23
2B
Katie Simpson
Guildford & Godalming AC
Guildford
6 Jul
12.09
4A
Charlotte England
Reigate Priory AC
Walton
29 Jun
11.91
ns
Olivia Bingham
Guildford & Godalming AC
Basingstoke
4 Aug
11.73
ns
Ellie Borissow
Guildford & Godalming AC
Basingstoke
4 Aug
11.61
4A
Leonie Harvey
Camberley & District AC
Basingstoke
21 Apr
11.41
6A
Hetty Arnfield
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Ewell
31 Aug
11.12
1B
Saffy Hodge
Walton AC
Ewell
31 Aug
Go to Top of Page
E&OE.