SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Updated 11 October 2012
You are here:
Home
>
Track & Field
>
Rankings
>
2012
> U13G
Today's Date: 5 June 2024
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2012
Select an event:
800 Metres
All events
75 Metres
100 Metres
150 Metres
200 Metres
800 Metres
1200 Metres
1500 Metres
70 Metres Hurdles (68.5cm)
High Jump
Long Jump
Shot Putt (2.72kg)
Discus (0.75kg)
Javelin (400g)
Pentathlon (U13G events)
Under 13 Girls
800 Metres (Standard: 2:52.00)
2:22.1
1A
Saskia Millard
Herne Hill Harriers
Kingston
25 Aug
2:22.8
1B
Katy-Ann McDonald
Herne Hill Harriers
Kingston
25 Aug
2:27.25
1
Eugenie Cockle
Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC
Kingston
13 May
2:32.0
2r1
Ellie McCormack
Croydon Harriers
Crystal Palace
1 Apr
2:32.30
ns
Mollie O'Sullivan
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Kingston
22 Jul
2:32.55
5A
Catrin Murphy
Blackheath & Bromley Harriers AC
Hendon
29 Jul
2:33.57
2
Alexandra Brown
Herne Hill Harriers
Kingston
13 May
2:33.8
2A
Tara de Klerk
Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC
Reading
20 May
2:34.99
3
Eloise O'Shaughnessy
Herne Hill Harriers
Kingston
13 May
2:35.0
1B
Hebe Morley-Fletcher
Herne Hill Harriers
Harrow
17 Jun
2:36.5
2A
Beatrice Allan
Dorking Mole Valley AC
Croydon
30 Jun
2:37.6
1A
Sorcha Taylor
Guildford & Godalming AC
Guildford
17 Jun
2:37.90
5r2
Rebecca Keddie
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Watford
22 Aug
2:38.12
3h3
Izzie Lamport-Went
Herne Hill Harriers
Kingston
12 May
2:38.3
6r3
Emily Rodenburg
Camberley & District AC
Portsmouth
15 Sep
2:39.2
3A
Amy Morphy
Guildford & Godalming AC
Walton
21 Jul
2:39.3
4r1
Bozena Fanner-Brzezina
Herne Hill Harriers
Crystal Palace
1 Apr
2:40.2
2A
Georgia Langfield
Dorking Mole Valley AC
Walton
21 Jul
2:41.1
3A
Amelia Stiff
South London Harriers
Wormwood Scrubs
20 May
2:41.4
1A
Poppy Mitchell
Reigate Priory AC
Horsham
20 May
2:41.49
3h1
Annabel Hobday
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Kingston
12 May
2:41.92
4h1
Florence Barker
Herne Hill Harriers
Kingston
12 May
2:42.44
3E
Katriona Brown
Reigate Priory AC
Milton Keynes
19 May
2:42.57
5
Sammy Bonny
Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC
Basingstoke
18 Jul
2:43.1
3A
Amy Hancock
Sutton & District AC
Walton
21 Jul
2:43.50
P
Jessica Robinson
Guildford & Godalming AC
Sutton
9 Sep
2:43.57
4h1
Anna Brophy
Guildford & Godalming AC
Birmingham
2 Jul
2:43.9
4A
Emma Jardine
Epsom & Ewell Harriers
Walton
21 Jul
2:44.0
7r6
Elena Barkatullah
Camberley & District AC
Woking
1 Aug
2:44.2
1B
Harriett Hittie
Guildford & Godalming AC
Woking
20 May
2:44.3
1B
Anna Whitworth
Dorking Mole Valley AC
Croydon
30 Jun
2:44.72
2B
Abbie Burrett
Croydon Harriers
Manchester
1 Sep
2:45.9
2B
Amber Ruddle
Woking AC
Bournemouth
10 Jun
2:46.21
P
Lauren Pusey
Herne Hill Harriers
Sutton
9 Sep
2:46.6
ns
Elsa Palmer
Dorking Mole Valley AC
Croydon
30 Jun
2:46.8
9r6
Rhianna Reynolds
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Woking
1 Aug
2:47.3
3A
Megan Mawer
Camberley & District AC
Poole
1 Jul
2:47.9
2B
Lucy Sturton
Camberley & District AC
Bournemouth
6 May
2:48.13
P
Ellie Grove
Guildford & Godalming AC
Sutton
9 Sep
2:48.9
2B
Fiona Wilson
Sutton & District AC
Guildford
17 Jun
2:49.3
ns
Zoe Macrae
Guildford & Godalming AC
Guildford
2 Jun
2:50.25
5r4
Caitlin Williams
Sutton & District AC
Crawley
20 Jun
2:50.3
6r2
Anousha Wardley
Reigate Priory AC
Crystal Palace
1 Apr
2:51.0
ns
Claudia Lance-Jones
Guildford & Godalming AC
Guildford
2 Jun
2:51.00
2A
Katie Hopkins
Woking AC
Horspath
15 Jul
2:51.9
7
Leila Allan
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Kingston
6 May
Go to Top of Page
E&OE.