SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Updated 12 October 2017
You are here:
Home
>
Track & Field
>
Rankings
>
2017
> U13B
Today's Date: 1 June 2024
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2017
Select an event:
Long Jump
All events
100 Metres
200 Metres
800 Metres
1500 Metres
75 Metres Hurdles (76.2cm)
High Jump
Long Jump
Shot Putt (3.25kg)
Discus (1kg)
Javelin (400g)
Pentathlon (U13 Boys events)
(
indicates the all-time best performance as at start of 2017 )
Under 13 Boys
Long Jump (Standard: 4.00m [13ft0in])
5.29
Jermaine Alexander
Croydon Harriers
Battersea Pk
21 Jun 2003
5.06
Noah Ayivi-Knott
Camberley & District AC
Basingstoke
2 Jul
4.86
Barton Carter
Reigate Priory AC
Uxbridge
20 May
4.82
1A
Gabriel Idusohan
Sutton & District AC
Carshalton
30 Apr
4.77/+0.6
1
Samuel Sherlock
Guildford & Godalming AC
Kingston
13 May
4.77
George Wallace
Woking AC
Bournemouth
20 May
4.70
Stoll Iliev
Hercules Wimbledon AC
Wimbledon
3 Sep
4.70
Davis Daescu
Sutton & District AC
Wimbledon
3 Sep
4.63
1A
Clayton Mytil
Herne Hill Harriers
Carshalton
30 Apr
4.61
Jack Hoad
Sutton & District AC
Crawley
28 Aug
4.59/+2.5 w
2
Ashton Gordon
Woking AC
Kingston
13 May
4.56/-0.6
*
Ashton Gordon
Woking AC
Kingston
13 May
4.56/+0.9
Jack Westerman
Guildford & Godalming AC
Carshalton
9 Sep
4.55
Alexander Helms
Camberley & District AC
Woking
11 Jun
4.47
Dwayne Francis
Herne Hill Harriers
Reading
22 Apr
4.47/+0.5
5
Francis Labinjo
Croydon Harriers
Kingston
13 May
4.45
Sam Hinton
Guildford & Godalming AC
Kingston
18 Jun
4.35 w
Will Graham
Reigate Priory AC
Crawley
25 Mar
4.34
Christopher Vaughan
Walton AC
Winchester
18 Jun
4.34
Malachi Butt
Herne Hill Harriers
Coulsdon
30 Jul
4.32
Luke Dronfield
Guildford & Godalming AC
Portsmouth
6 Aug
4.30
Will Graham
Reigate Priory AC
Kingston
4 Jun
4.27
William Odgers
Camberley & District AC
Woking
19 Jul
4.25
Joseph Johnson
Camberley & District AC
Reading
6 Aug
4.22
Xole Dotting
Croydon Harriers
Tonbridge
18 Jun
4.19
Archie Padua
Woking AC
Woking
3 Sep
4.17
Deji Bello
South London Harriers
Wimbledon
3 Sep
4.16
Ned Rose
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Kingston
18 Jun
4.16
Lucas Church-Wood
Reigate Priory AC
Crawley
21 Jun
4.12
Aaron Houlton
Holland Sports AC
Kingston
4 Jun
4.10
Keaton Callender-Nantwi
Sutton & District AC
Carshalton
30 Apr
4.10
James Knott
East Grinstead AC
Hastings
18 Jun
4.10
Alex Allvey
Walton AC
Woking
19 Jul
4.10
Roel Guiaguin
South London Harriers
Wimbledon
3 Sep
4.10
Nathaniel Scarlett
Herne Hill Harriers
Wimbledon Park
3 Sep
4.09
Dylan Campbell
Woking AC
Woking
2 Jul
4.08
Samuel Hunt
Guildford & Godalming AC
Kingston
4 Jun
4.08
Ollie Wickens
Waverley Harriers
Andover
16 Jul
4.05
William Nockles
Holland Sports AC
Kingston
4 Jun
4.03
4A
Fin Jakeman
Epsom & Ewell Harriers
Carshalton
30 Apr
4.03
Hayden Evans
Walton AC
Woking
19 Jul
4.00
Brandan Morrell
South London Harriers
Kingston
4 Jun
4.00
Rory Davidson
Epsom & Ewell Harriers
Eton
12 Jun
4.00
Oscar Powney
Holland Sports AC
Woking
19 Jul
Go to Top of Page
E&OE.