SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Updated 12 October 2017
You are here:
Home
>
Track & Field
>
Rankings
>
2017
> U13B
Today's Date: 5 June 2024
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2017
Select an event:
High Jump
All events
100 Metres
200 Metres
800 Metres
1500 Metres
75 Metres Hurdles (76.2cm)
High Jump
Long Jump
Shot Putt (3.25kg)
Discus (1kg)
Javelin (400g)
Pentathlon (U13 Boys events)
(
indicates the all-time best performance as at start of 2017 )
Under 13 Boys
High Jump (Standard: 1.20m [4ft 0in)
1.65
Morris Paul
Croydon Harriers
Battersea Pk
8 Aug 1992
1.60
George Wallace
Woking AC
Woking
2 Jul
1.47
Noah Ayivi-Knott
Camberley & District AC
Reading
6 Aug
1.45
Ovie Whiskey
Croydon Harriers
Reading
22 Apr
1.45
Archie Padua
Woking AC
Woking
3 Sep
1.40
Matthieu Lacour
Hercules Wimbledon AC
Kingston
4 Jun
1.40
Jay James
Waverley Harriers
Woking
11 Jun
1.40
George Robertson
Woking AC
Winchester
18 Jun
1.40
Jack Westerman
Guildford & Godalming AC
Bracknell
2 Jul
1.40
Ben Wylie
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Coulsdon
9 Jul
1.40
Joseph Johnson
Camberley & District AC
Reading
6 Aug
1.40
Mason Owusu
South London Harriers
Wimbledon
3 Sep
1.36
2
Alexander Helms
Camberley & District AC
Kingston
13 May
1.35
Ayo Salako
Croydon Harriers
Reading
22 Apr
1.35
Luke Dronfield
Guildford & Godalming AC
Kingston
18 Jun
1.35
Connor Newton
Waverley Harriers
Woking
19 Jul
1.35
Zachary Crowe
Herne Hill Harriers
Wimbledon
3 Sep
1.32
Khiani Shombe
Herne Hill Harriers
Carshalton
9 Sep
1.31
1A
Ashton Martin
Herne Hill Harriers
Carshalton
30 Apr
1.30
Francis Labinjo
Croydon Harriers
Chelmsford
20 May
1.30
Joel Idusohan
Sutton & District AC
Coulsdon
9 Jul
1.30
Finn Punton
Walton AC
Woking
15 Jul
1.30
Clayton Mytil
Herne Hill Harriers
Carshalton
20 Aug
1.30
Max Naylor
Sutton & District AC
Wimbledon
3 Sep
1.25
Fabian Hurst
Herne Hill Harriers
Tooting Bec
1 Apr
1.25
Freddie Downes
Guildford & Godalming AC
Guildford
7 May
1.25
William Odgers
Camberley & District AC
Guildford
7 May
1.25
Blake Morris-Jones
Herne Hill Harriers
Chelmsford
20 May
1.25
Chukwuebuka Nkamuo
Croydon Harriers
Tonbridge
18 Jun
1.25
Sam Scott
Haslemere Border AC
Woking
19 Jul
1.23
Finlay Jakeman
Epsom & Ewell Harriers
Carshalton
9 Sep
1.20
Ned Rose
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Crawley
22 Apr
1.20
Amir Howe
Herne Hill Harriers
Reading
22 Apr
1.20
1B
Cassian Hodges
Guildford & Godalming AC
Carshalton
30 Apr
1.20
Thomas Darke
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Kingston
18 Jun
1.20
Thomas Dickman
Reigate Priory AC
Battersea Park
18 Jun
1.20
Ollie Gandy
Camberley & District AC
Aldershot
25 Jun
1.20
Morgan Kendall
Camberley & District AC
Basingstoke
2 Jul
1.20
James Knott
East Grinstead AC
Crawley
3 Sep
Go to Top of Page
E&OE.