SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Updated 29 May 2013
You are here:
Home
>
Track & Field
>
Rankings
>
2012
> U13B
Today's Date: 5 June 2024
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2012
Select an event:
High Jump
All events
100 Metres
200 Metres
800 Metres
1500 Metres
75 Metres Hurdles (76.2cm)
High Jump
Long Jump
Shot Putt (3.25kg)
Discus (1kg)
Javelin (400g)
Pentathlon (U13 Boys events)
Under 13 Boys
High Jump (Standard: 1.20m [4ft 0in)
1.54
Michael Fieldus
Guildford & Godalming AC
Basingstoke
15 Sep
1.44
Harvey Marchant
Camberley & District AC
Woking
24 Jun
1.43
1A
Sam Cliff
Dorking Mole Valley AC
Kingston
17 Jun
1.41
1A
Ethan Sears
Camberley & District AC
Woking
24 Jun
1.40
1B
Tom McGachie
Dorking Mole Valley AC
Kingston
17 Jun
1.40
ns
Oliver Brown
Reigate Priory AC
Kingston
17 Jun
1.39
1A
Connor Dearden
Horsham Blue Star Harriers
Guildford
17 Jun
1.39
p
Benjamin Taylor
St Mary's Richmond AC
Carshalton
8 Sep
1.36
James Fleming
Camberley & District AC
Portsmouth
17 Jun
1.35
1A
Elliot Bailey
Croydon Harriers
Croydon
20 May
1.35
1A
Tyrelle Howell
Herne Hill Harriers
Croydon
15 Jul
1.35
Kiam Pillay
Guildford & Godalming AC
Basingstoke
15 Sep
1.34
1
Charlie Townend
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Aldershot
17 Jun
1.33
p
Sawa Yamakawa
Walton AC
Carshalton
8 Sep
1.32
1
Sam Cohen
Herne Hill Harriers
Kingston
12 May
1.30
2A
Samuel Foga
South London Harriers
Kingston
6 May
1.30
2B
Anton Dembele
Croydon Harriers
Bromley
6 May
1.30
Myles Green
Herne Hill Harriers
Harrow
17 Jun
1.30
2A
Oliver Raishbrook
Holland Sports AC
Croydon
15 Jul
1.28
Alex Auer
Camberley & District AC
Aldershot
22 Jul
1.27
p
Joseph Massimo
Crawley AC
Carshalton
8 Sep
1.26
Jonty Mitchell
Woking AC
Woking
15 Apr
1.25
3A
Daniel Rudd
Holland Sports AC
Carshalton
6 May
1.25
3A
Harvey Gillard
Woking AC
Woking
20 May
1.25
Aiden Grainger
Camberley & District AC
Eton
10 Jun
1.25
Tom Knight
Holland Sports AC
Guildford
17 Jun
1.25
Cade Stead
Sutton & District AC
Guildford
17 Jun
1.25
1B
Taalib Wilson
Herne Hill Harriers
Walton
24 Jun
1.25
3A
Michael Brazil
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Croydon
15 Jul
1.25
Thomas Barnett
Camberley & District AC
Aldershot
22 Jul
1.25
Angus Lyon
Camberley & District AC
Aldershot
22 Jul
1.24
p
Euan Murray
Camberley & District AC
Carshalton
8 Sep
1.21
p
Ade Adeniran
Herne Hill Harriers
Carshalton
8 Sep
1.20
1
D Shulakov
Belgrave Harriers
Tooting Bec
4 Jun
1.20
ns
M Rowe
Dorking Mole Valley AC
Walton
24 Jun
1.20
2B
Samuel Williams
Guildford & Godalming AC
Walton
24 Jun
1.20
3A
Bradley McCauley
Epsom & Ewell Harriers
Croydon
15 Jul
Go to Top of Page
E&OE.