SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2022
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field > National Championships
Today's Date: 7 December 2022
                                               
English Schools T&F Championships, 1/2 July 2011, Gateshead
GOLD1/2 July Inter Boys 400 Metres Hurdles (84.0cm) 1st Jacob Paul (Epsom & Ewell Harriers) 53.06
GOLD1/2 July Junior Girls 200 Metres 1st Maya Bruney (Blackheath & Bromley Harriers AC) 24.78
GOLD1/2 July Junior Girls 75 Metres Hurdles (76.2cm) 1st Shirin Irving (Croydon Harriers) 10.85/0.0 Surrey U15G Record
GOLD1/2 July Inter Girls 300 Metres Hurdles (76.2cm) 1st Shona Richards (Epsom & Ewell Harriers) 44.02
GOLD1/2 July Senior Girls 200 Metres 1st Funto Fabunmi-Alade (Herne Hill Harriers) 24.35
GOLD1/2 July Senior Girls 400 Metres 1st Yimika Adewakun (Blackheath & Bromley Harriers AC) 55.60
GOLD1/2 July Senior Girls 3000 Metres 1st Emelia Gorecka (Aldershot, Farnham & District AC) 9:23.58
SILVER1/2 July Inter Boys 400 Metres Hurdles (84.0cm) 2nd Lolu Oluwole-Ojo (Epsom & Ewell Harriers) 54.54
SILVER1/2 July Inter Boys Long Jump 2nd Oliver Newport (Crawley AC) 6.76mm/0.0
SILVER1/2 July Inter Boys Discus (1.5kg) 2nd Nathan Carty (Croydon Harriers) 43.44mm
SILVER1/2 July Senior Boys 800 Metres 2nd Zak Curran (Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC) 1:51.81
SILVER1/2 July Senior Boys Triple Jump 2nd Joe Lawrence (Blackheath & Bromley Harriers AC) 15.40mm/+1.8
SILVER1/2 July Inter Girls 800 Metres 2nd Maddy Austin (Guildford & Godalming AC) 2:12.58
SILVER1/2 July Senior Girls 200 Metres 2nd Amy Allcock (Aldershot, Farnham & District AC) 24.57
SILVER1/2 July Senior Girls 400 Metres Hurdles (76.2cm) 2nd Laura Burke (Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC) 62.17
SILVER1/2 July Senior Girls Long Jump 2nd Sarah Abrams (Sutton & District AC) 5.97mm/+1.5
BRONZE1/2 July Junior Boys 100 Metres 3rd Zanson Plummer (Herne Hill Harriers) 11.11
BRONZE1/2 July Junior Boys Triple Jump 3rd Jermaine Graham (Herne Hill Harriers) 12.64mm/-1.3
BRONZE1/2 July Junior Boys Discus (1.25kg) 3rd Adesimi Obi-Adewole (South London Harriers) 39.15mm
BRONZE1/2 July Inter Boys Shot Putt (5kg) 3rd Louis Keen (Herne Hill Harriers) 15.88mm
BRONZE1/2 July Inter Boys Discus (1.5kg) 3rd Faraz Rafi (Croydon Harriers) 43.40mm
BRONZE1/2 July Senior Boys 3000 Metres 3rd Joshua Grace (Aldershot, Farnham & District AC) 8:22.85
BRONZE1/2 July Senior Girls 200 Metres 3rd Shanice Harrison (South London Harriers) 24.85
BRONZE1/2 July Senior Girls Shot Putt (4kg) 3rd Gabriella Roseje (Herne Hill Harriers) 11.33mm

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.