SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2022
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 30 September 2022
Surrey County Outdoor Championships - 2007
Under-15 Girls 800 Metres HEAT 1
(Kingsmeadow Stadium, 12 May)
1 Frederica Foster (South London Harriers) 2:27.99 Q
2 Laura Suggitt (Aldershot, Farnham & District AC) 2:29.06 q
3 Yimika Adewakun (Sutton & District AC) 2:32.24
4 Madeleine Garner (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2:36.79
5 Sophie McKenna (Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC) 2:37.32
6 Nora Nigond (St Mary's Richmond AC) 3:00.16
Under-15 Girls 800 Metres HEAT 2
(Kingsmeadow Stadium, 12 May)
1 Georgia Peel (Woking AC) 2:24.56 Q
2 Harriet Field (South London Harriers) 2:28.34 q
3 Ruth Haynes (Aldershot, Farnham & District AC) 2:32.48
4 Isobel Stone (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2:40.85
5 Katie Bingle (Guildford & Godalming AC) 2:45.81
6 Ella Harding (St Mary's Richmond AC) 2:50.56
Under-15 Girls 800 Metres HEAT 3
(Kingsmeadow Stadium, 12 May)
1 Laura Burke (Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC) 2:23.13 Q
2 Emelia Gorecka (Aldershot, Farnham & District AC) 2:25.79 q
3 Emer Kerr (Sutton & District AC) 2:33.30
4 Georgia Taylor (Aldershot, Farnham & District AC) 2:38.49
5 Eloise O'Brien (St Mary's Richmond AC) 2:47.08
6 Amelia Rosenberg (Woking AC) 2:49.42
Under-15 Girls 800 Metres HEAT 4
(Kingsmeadow Stadium, 12 May)
1 Adelle Tracey (Guildford & Godalming AC) 2:26.81 Q
2 Bethan Hubbard (Aldershot, Farnham & District AC) 2:27.65 q
3 Cora Harrison (Dorking Mole Valley AC) 2:31.61
4 Amy James (Guildford & Godalming AC) 2:40.57
5 Chloe Crossman (Guildford & Godalming AC) 2:47.63
6 Zoe Rice (Aldershot, Farnham & District AC) 2:55.49
Under-15 Girls 800 Metres FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 12 May)
1 Adelle Tracey (Guildford & Godalming AC) 2:19.03
2 Frederica Foster (South London Harriers) 2:19.17
3 Georgia Peel (Woking AC) 2:20.06
4 Laura Burke (Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC) 2:21.42
5 Harriet Field (South London Harriers) 2:22.48
6 Bethan Hubbard (Aldershot, Farnham & District AC) 2:23.50
7 Emelia Gorecka (Aldershot, Farnham & District AC) 2:23.67
8 Laura Suggitt (Aldershot, Farnham & District AC) 2:23.77

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.