SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2021
INTER-COUNTY CROSS-COUNTRY
Later years
Earlier years
 
  
 

You are here: Home> Cross-Country> Inter-Counties
Today's Date: 25 September 2021
CAU, Cofton Park, Birmingham, 13 March 2010

Show All Teams (Default is Top 10 only)

Under-13 Boys
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
1stTom HoldenSouth London 10:22
3rdMerhawi YemaneHerne Hill H 10:24
4thJack CrabtreeOldam&Royton 10:30
21stLascelles HusseyHerne Hill H 10:50
51stCassian HydeHerculesWimb 11:08
56thCharlie WyllieDorkingMV 11:09
115thHarvey StainthorpeCroydon H 11:28
119thMark HastingsCamberley&Dist 11:29
295 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY29
2ndHampshire45
3rdYorkshire118
Under-15 Boys
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
44thWilliam RobinsonReigate Priory 15:48
47thPeter ChambersCroydon H 15:49
144thDom NolanOxted School 16:31
148thSam EglenAldershotF&D 16:33
162ndTom MulliganOxted School 16:39
180thDaniel WallisGuildford&G 16:48
231stBen BradleyWindsorSE&H 17:11
297 finishers

TEAM RESULT
1stKent101
2ndScotland West119
3rdYorkshire126
24thSURREY383
Under-17 Men
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
2ndIan BaileyAldershotF&D 18:43
6thJosh GraceAldershotF&D 18:57
10thLiam WhiteHerculesWimb 19:18
31stHenry PearceTonbridge AC 19:50
84thJack PuttockAldershotF&D 20:31
85thElliott WoolmerWindsorSE&H 20:31
94thNathan DittonWindsorSE&H 20:36
261 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY49
2ndYorkshire94
3rdWarwickshire126
Under-20 Men
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
4thJonny HayAldershotF&D 25:29
13thLuke CaldwellDorkingMV 26:19
20thMickey ReedAldershotF&D 26:41
45thAlex RobinsonHerculesWimb 27:21
140thEvan Erskine-Thomas DorkingMV 29:53
162ndJack BourneSouth London 30:52
192 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY82
2ndEssex133
3rdBedfordshire134
Senior Men
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
38thPaskar OworBelgrave H 37:26
49thJames McMullanThames H&H 37:42
53rdJames KellyBelgrave H 37:46
58thNicholas TorrySerpentine R 37:59
76thSteve ConnorAldershotF&D 38:26
145thNick HodgesDorkingMV 40:08
171stAdam PrzedrzymirskiHerculesWimb 40:43
263rdWill ClarkEpsom & Ewell 44:24
285 finishers

TEAM RESULT
1stLancashire200
2ndYorkshire259
3rdKent272
5thSURREY419
Under-13 Girls
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
7thLeigh ChapmanAldershotF&D 11:30
10thKatie Shiel-RankinAldershotF&D 11:33
12thLucy DrummondEpsom & Ewell 11:34
97thAlice ChandlerReigate Priory 12:18
130thGeorgie HayHerne Hill H 12:30
147thEloise MilbournWindsorSE&H 12:39
166thKathryn DittonWindsorSE&H 12:44
209thGeorgie HoffAldershotF&D 13:00
305 finishers

TEAM RESULT
1stEssex72
2ndNorth East101
3rdLeicestershire107
4thSURREY126
Under-15 Girls
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
3rdSusan Shiel-RankinAldershotF&D 15:14
11thRuth BourneWindsorSE&H 15:47
21stSophie ForemanSouth London 16:09
22ndHarriet PreedyAldershotF&D 16:11
45thPoppy Disley-MayGuildford&G 16:29
45thSophie StoreyGuildford&G 16:30
113rdLaura GentReigate Priory 17:05
144thEleanor HarrisonGuildford&G 17:27
297 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY57
2ndYorkshire105
3rdBedfordshire127
Under-17 Women
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
15thKatie SnowdenHerne Hill H 19:58
18thGrace O'LearySouth London 20:02
24thHelen WilsonSouth London 20:13
45thHannah EdwardsHerne Hill H 20:38
106thMolly RenferKingston & Poly 21:38
109thMaddie GarnerStMRichmond 21:39
121stElizabeth DingemansGuildford&G 21:46
175thCora HarrisonDorkingMV 22:33
265 finishers

TEAM RESULT
1stBuckinghamshire98
2ndSURREY102
3rdHampshire
Under-20 Women
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
1stEmelia GoreckaAldershotF&D 20:40
8thLily PartridgeAldershotF&D 21:16
11thGeorgia PeelAldershotF&D 22:08
20thCatherine TaylorAldershotF&D 22:45
37thJulia WedmoreHerne Hill H 23:24
53rdRosie ClarkeEpsom & Ewell 24:21
66thRebecca FairheadGuildford&G 25:07
138 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY40
2ndLancashire87
3rdAvon & Somerset140
Senior Women
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
16thJustina HeslopClapham C 28:42
27thEmily AdamsAldershotF&D 29:42
53rdLiz KiplingRanelagh H 30:38
58thSarah MurphyBelgrave H 30:46
60thEmily AldenEpsom & Ewell 30:49
72ndKaren EllisonHerne Hill H 31:11
80thBeckie Woodland South London 31:31
100thMaddy HardwickKingston & Poly 31:54
105thAlice LethbridgeAldershotF&D 32:04
265 finishers

TEAM RESULT
1stNorth East154
2ndYorkshire175
3rdEssex250
5thSURREY286

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.