SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2021
INTER-COUNTY CROSS-COUNTRY
Later years
Earlier years
 
  
 

You are here: Home> Cross-Country> Inter-Counties
Today's Date: 20 April 2021
CAU, Nottingham, 7 March 2009

Show All Teams (Default is Top 10 only)

Under-13 Boys
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
23rdTom HoldenSouth London 13:06
41stLascelles HusseyHerne Hill H 13:18
51stOllie MayDorkingMV 13:21
57thJack RoweWindsorSE&H 13:23
84thDaniel WallisGuildford&G 13:33
87thJoshua HaaszCroydon H 13:33
144thJack WyllieDorkingMV 13:54
191stEdward ClarkReigate Priory 14:09
294 finishers

TEAM RESULT
1stHampshire46
2ndKent62
3rdYorkshire125
4thCumbria153
5thSURREY172
6thGreater Manchester173
Under-15 Boys
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
9thKegan LymnWindsorSE&H 15:24
18thLewis LloydHerne Hill H 15:35
32ndEdward SaywellHerculesWimb 15:53
36thPeter ChambersCroydon H 15:55
52ndJordan MauriceCroydon H 16:14
103rdWilliam RobinsonReigate Priory 16:37
174thWill MercerBlkhth&Brom 17:08
249thJames TiddWindsorSE&H 17:43
304 finished

TEAM RESULT
1stKent60
2ndYorkshire68
3rdSURREY95
4thScotland West104
5thWarwickshire114
6thHampshire148
Under-17 Men
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
16thLiam WhiteHerculesWimb 21:20
20thJosh GraceAldershotF&D 21:25
22ndIan BaileyAldershotF&D 21:27
135thRichard CalderWoking AC 22:56
136thNathan DittonWindsorSE&H 23:00
193rdJack LeeAldershotF&D 23:37
282 finishers

TEAM RESULT
1stScotland West60
2ndKent129
3rdWarwickshire174
4thSURREY193
5thDorset195
6thEssex240
Under-20 Men
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
4thJonny HayAldershotF&D 26:03
16thMickey ReedAldershotF&D 27:02
18thLuke CaldwellDorkingMV 27:04
30thRalph StreetTiffin School 27:33
34thJosh GoreckiAldershotF&D 27:46
82ndBen SnowballAldershotF&D 29:18
115thBen WallisGuildford&G 30:19
140thAlexander RobinsonHerculesWimb 31:48
180 finishers

TEAM RESULT
1stYorkshire66
2ndSURREY68
3rdEssex87
4thGreater Manchester123
5thNorth East135
6thScotland West175
Senior Men
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
7thPhil WicksBelgrave H 38:02
17thBen WhitbyWindsorSE&H 39:02
43rdJames McMullanThames H&H 39:55
60thPaul RodgersReigate Priory 40:16
63rdIain Lockett Herne Hill H 40:19
64thJames KellyBelgrave H 40:20
74thSteven ConnorAldershotF&D 40:46
107thWill ClarkEpsom & Ewell 41:30
211stZygmunt StegnerHerne Hill H 44:04
292 finishers

TEAM RESULT
1stGreater Manchester209
2ndLancashire228
3rdSURREY254
Under-13 Girls
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
12thRuth BourneWindsorSE&H 13:58
15thSophie ForemanSouth London 14:02
18thLeigh ChapmanAldershotF&D 14:06
25thHarriet PreedyAldershotF&D 14:09
31stLucy DrummondEpsom & Ewell 14:13
51stSuzie MonkDorkingMV 14:29
79thAlex WestHerne Hill H 14:47
171stEleanor Smith-HahnHerculesWimb 15:24
301 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY70
2ndYorkshire122
3rdHampshire157
4thKent160
5thNottinghamshire171
6thLancashire171
Under-15 Girls
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
1stEmelia GoreckaAldershotF&D 14:22
3rdGeorgia PeelAldershotF&D 14:51
10thRuth HaynesAldershotF&D 15:31
15thSusan Shiel-RankinAldershotF&D 15:39
27thKatie SnowdenHerne Hill H 15:55
53rdHelen WilsonSouth London 16:14
55thCalypso FinchReigate Priory 16:16
190thAlice WillsWalton AC 17:31
307 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY29
2ndBuckinghamshire118
3rdScotland East122
4thWorcestershire132
5thBedfordshire135
6thEssex150
Under-17 Women
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
2ndLoulou RowlandsSouth London 18:29
9thGrace O'LearySutton&District 19:11
21stBethan HubbardAldershotF&D 19:42
25thIsabel BrinsdenEpsom & Ewell 19:47
36thAdelle TraceyGuildford&G 19:59
48thHannah EdwardsHerne Hill H 20:21
70thMolly RenferKingston & Poly 20:45
72ndJulia WedmoreHerne Hill H 20:47
249 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY57
2ndYorkshire58
3rdHampshire128
4thScotland East142
5thWarwickshire181
6thStaffordshire199
Under-20 Women
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
1stLily PartridgeAldershotF&D 22:55
36thCatherine TaylorAldershotF&D 25:23
59thMaddy HardwickKingston & Poly 26:09
82ndSophie CowperRedhill&SyB 27:01
93rdKatie Heron Guildford&G 27:20
133rdSusanna DittonWindsorSE&H 29:03
157 finishers

TEAM RESULT
1stScotland West42
2ndHampshire64
3rdNorth East65
4thMiddlesex107
5thYorkshire111
6thSussex150
7thLancashire159
8thSURREY178
Senior Women
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
11thJustina HeslopClapham C 29:29
33rdGeorgie BruinvelsSouth London 30:40
57thEmily AldenEpsom & Ewell 31:28
72ndSarah MurphyBelgrave H 31:52
83rdJoanne RonaldsonRanelagh H 32:05
93rdKaren EllisonHerne Hill H 32:15
113rdJo RodriguezWoking AC 32:45
127thHarriet OwlesHerne Hill H 33:06
278 finishers

TEAM RESULT
1stEast Scotland253
2ndYorkshire272
3rdNorth East275
4thNottinghamshire342
5thSURREY349
6thMiddlesex414

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.