SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2021
INTER-COUNTY CROSS-COUNTRY
Later years
Earlier years
 
  
 

You are here: Home> Cross-Country> Inter-Counties
Today's Date: 25 September 2021
CAU, Nottingham, 15 March 2008

Show All Teams (Default is Top 10 only)

Under-13 Boys
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
4thStephen KnuckeyWindsorSE&H 12:24
21stWilliam RobinsonReigate Priory 12:49
29thAdam HulinDorkingMV 12:54
47thElliot VehearyCroydon H 13:06
78thJack WyllieDorkingMV 13:19
91stHugo FlemingWalton AC 13:24
95thBen BradleyCamberley&Dist 13:25
183rdFrazer Novell Riddlesdown HS 13:57
298 finishers

TEAM RESULT
1stKent66
2ndGreater Manchester72
3rdSURREY101
Under-15 Boys
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
24thJoshua GraceAldershotF&D 15:41
35thKegan LymnCamberley&Dist 15:53
41stRikkie LetchWindsorSE&H 15:56
59thStefan RichardsEpsom & Ewell 16:08
72ndElliott WoolmerWindsorSE&H 16:12
83rdJoe ToomeyHerculesWimb 16:17
93rdLewis LloydHerne Hill H 16:24
96thNathan DittonWindsorSE&H 16:27
281 finishers

TEAM RESULT
1stScotland - West40
2ndMiddlesex67
3rdYorkshire106
5thSURREY159
Under-17 Men
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
4thJonny HayAldershotF&D 20:15
29thJosh GoreckiAldershotF&D 21:06
36thMatthew GrantSouth London 21:24
37thJoe MorwoodAldershotF&D 21:26
86thMickey ReedAldershotF&D 22:08
102ndRalph StreetTiffin School 22:19
190thDominic SteiertSouth London 23:21
258 finishers

TEAM RESULT
1stYorkshire80
2ndCheshire86
3rdScotland - East88
5thSURREY106
Under-20 Men
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
58thBen SnowballAldershotF&D 28:30
72ndBen WallisGuildford&G 28:45
88thAlex HawkinsEpsom & Ewell 29:12
98thJack SwallowCrawley AC 29:24
101stMichael McManusJohn Fisher Sch 29:32
107thDavid Abrams AldershotF&D 29:40
173rdAlex JacksonEpsom & Ewell 32:02
190thBen EganGuildford&G 34:25
195 finishers

TEAM RESULT
1stGreater Manchester63
2ndYorkshire106
3rdMerseyside115
16thSURREY316
Senior Men
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
2ndPhil WicksBelgrave H 37:11
45thPaul RodgersCrawley AC 39:30
100thBen PaviourHerne Hill H 41:15
113rdJames McMullanThames H&H 41:34
129thMatt Shone Herne Hill H 41:52
130thTim ElseyHerne Hill H 41:54
138thJames HarveyWalton AC 42:05
169thAidan HoganHerculesWimb 42:58
264 finishers

TEAM RESULT
1stNorth East Counties139
2ndHampshire191
3rdGreater Manchester248
9thSURREY519
Under-13 Girls
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
7thRuth BourneWindsorSE&H 13:36
16thSusan Shiel-RankinAldershotF&D 13:53
19thSophie StoreyGuildford&G 13:55
43rdLouise HeronGuildford&G 14:13
45thCatie CallenderGuildford&G 14:16
46thLeigh ChapmanAldershotF&D 14:17
57thPoppy Disley-MayGuildford&G 14:23
78thHarriet PreedyAldershotF&D 14:30
300 finishers

TEAM RESULT
1stHampshire52
2ndSURREY85
Under-15 Girls
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
1stEmelia GoreckaAldershotF&D 14:22
2ndRuth HaynesAldershotF&D 14:45
17thMae PartridgeAldershotF&D 15:36
30thKatie SnowdenHerne Hill H 15:54
32ndAdelle TraceyGuildford&G 15:56
40thGeorgia PeelWoking AC 16:01
48thHannah EdwardsHerne Hill H 16:08
56thPhilippa De La RoseeHerne Hill H 16:12
274 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY50
2ndYorkshire59
3rdScotland - East83
Under-17 Women
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
3rdIsabel BrinsdenEpsom & Ewell 18:15
9thLoulou RowlandsSouth London 18:42
37thCatherine TaylorAldershotF&D 19:40
57thRosie ClarkeEpsom & Ewell 19:59
135thJulia WedmoreHerne Hill H 21:32
143rdEmily EastlandHorshamBSH 21:46
158thSophie CowperRedhill&SyB 22:02
164thRebecca FairheadGuildford&G 22:09
240 finishers

TEAM RESULT
1stLancashire42
2ndHampshire102
3rdSURREY106
Under-20 Women
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
3rdLily PartridgeAldershotF&D 22:37
107thRebecca GouldGuildford&G 29:12
120thRosie Musgrave Herne Hill H 31:00
132 finishers

TEAM RESULT
1stHampshire34
2ndGreater Manchester66
3rdScotland - West81
DNFSURREY
Senior Women
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
25thEmily AdamsAldershotF&D 29:54
40thEmily NelsonEpsom & Ewell 30:28
47thJustina HeslopClapham C 30:39
117thClaire Nicholson Stragglers 32:33
127thJo RodriguezWoking AC 32:44
139thMichelle JenkinsSouth London 33:04
153rdPippa MajorSouth London 33:20
154thEstelle DamantRanelagh H 33:20
254 finishers

TEAM RESULT
1stYorkshire155
2ndEssex168
3rdLeicestershire277
9thSURREY495

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.